pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zakazana Psychologia. Tom 1. Pomiędzy nauką a szarlatanerią
Tytuł książki:

Zakazana Psychologia. Tom 1. Pomiędzy nauką a szarlatanerią

Autor książki:

Tomasz Witkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bez Maski
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 450 s.
Wymiar: 125x199 mm
EAN: 9788393800308
ISBN: 978-83-9380-030-8
Data: 2015-03-04
28.43  41.90  13.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Psychologia, nauka o umyśle człowieka, nie ustaje w zmaganiach pozbycia się swoich nienaukowych atrybutów. W tej wciągającej i pouczającej książce Tomasz Witkowski odważnie wkracza w "ciemne obszary" psychologii, obecne zarówno w świątyni nauki, jak i w zaciszach prywatnych gabinetów terapeutycznych. W ten sposób ujawnia ukryte obszary współczesnej psychologii, które same wymagają leczenia. To dlatego książka Witkowskiego jest pomocnym i niezbędnym drogowskazem w podróży ku kształtowaniu naukowej psychologii w XXI wieku. (Scott O. Lilienfeld, autor "50 wielkich mitów psychologii popularnej ").

We wszystkich cywilizacjach rozwijały się przeróżne nauki tajemne. Powoli nauka pozbawiała je nimbu tajemniczości, na niektóre z nich wskazała jako na pozbawione podstaw. W naszej cywilizacji taką tajemnicą otoczona była niegdyś alchemia, którą nauka zamieniła w pożyteczną chemię. Podobnie rzecz miała się z astrologią. Dzisiaj, pomimo dostępu do książek, podręczników, artykułów nadal pewną mgiełką tajemnicy owiana jest psychologia. Psychologowie uchodzą za ludzi, którzy sobie tylko znanymi metodami potrafią czytać w naszych głowach. Taka sytuacja sprzyja narodzinom pseudonauki. Autor obnaża w książce brak podstaw pseudonauk i pseudoterapii funkcjonujących w obrębie psychologii, takich jak psychoanaliza, NLP i inne. Pokazuje mechanizm powstawania psychobiznesu. Zastanawia się również nad współczesnym stanem psychologii akademickiej. Pokazuje przykłady jej nadużyć, sprzeniewierzenia się etyce naukowej, analizuje błędy. Według wielu czytelników to książka przerażająca, bo ukazuje ogrom tego, co w tej dziedzinie jest złe, a co niewidoczne na co dzień naszym oczom. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, których interesuje psychologia, a którym nieobce są sceptycyzm i myślenie krytyczne.

Książka "Zakazana Psychologia. Tom 1. Pomiędzy nauką a szarlatanerią" - Tomasz Witkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Bez Maski. Książka posiada 450 stron i została wydana w 2015 r. Cena 28.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Witkowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Psychologia konfliktów. Praktyka - okładka książki

Psychologia konfliktów. Praktyka radzenia sobie...

Stanisław Chełpa, Tomasz Witkowski
Psychopatologia - okładka książki

Psychopatologia

Martin E.P. Seligman, Elaine F. Walker, David L. Rosenhan
Produkty podobne:
Osobowość. Teoria i badania - okładka książki

Osobowość. Teoria i badania

Daniel Cervone, Lawrence A. Pervin