pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zakazana psychologia. Tom III. O cnotach, przywarach i uczynkach małych...
Tytuł książki:

Zakazana psychologia. Tom III. O cnotach, przywarach i uczynkach małych wielkich uczonych

Autor książki:

Tomasz Witkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bez Maski
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 427 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788393800353
ISBN: 978-83-9380-035-3
Data: 2019-06-25
27.08  39.90  12.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Każdy, kto choć w minimalnym stopniu korzysta z usług psychologii, lub ma taki zamiar, wiele zyska czytając Zakazaną psychologię.

Jak to się stało, że psychologowie przyczynili się do udoskonalenia tortur? Czym jest mózgowa pornografia? Ilu ofiarom traumatycznych wydarzeń pomoc psychologów przysporzyła dodatkowych cierpień? Czy rzucane przez psychologów klątwy mogą sprowadzić śmierć?
To tylko kilka spośród intrygujących pytań, na które, z właściwą sobie przenikliwością, poszukuje odpowiedzi Tomasz Witkowski - autor trzeciej części trylogii Zakazana psychologia.

Intrygująca opowieść o tych poszukiwaniach utrzymuje w napięciu od pierwszych stron książki aż po ostatnie akapity. Autor z wielką swadą i pewnością prowadzi czytelnika przez najtrudniejsze obszary psychologii. Towarzyszenie mu w poszukiwaniach jest niczym udział w fascynującej wyprawie. Jej celem jest odkrycie źródeł rzeki, która zalewa bezwartościowymi wynikami badań i pseudonauką ogromne tereny współczesnej psychologii. Efekt tych poszukiwań jest zatrważający - większość śladów prowadzi do świątyni nauki, a Witkowski nie idzie na żadne kompromisy w odkrywaniu prawdy.

Lektura dla odważnych czytelników, którzy są gotowi na konfrontację swoich wyobrażeń o nauce z twardą rzeczywistością. Non-fiction z najwyższej półki.

Zakazana psychologia to trylogia, w której każdy tom stanowi odrębną całość, a to oznacza, że czytelnik, biorąc do ręki dowolną część, zawsze jest na początku podróży.

"Odwaga jest dzisiaj chyba w odwrocie. Także odwaga pisania, mówienia ale także odwaga konfrontowania się z argumentami innych. Czy bez takiej odwagi można prowadzić badania naukowe? Czy bez takiej odwagi możliwy jest rozwój?
Książka, którą trzymasz w dłoni jest odważna, bo odważny jest jej Autor. Dlatego ją polecam. Przeczytaj, o ile jesteś odważny".

dr TOMASZ ROŻEK, dziennikarz naukowy, autor bloga Nauka. To lubię.

"Tomasz Witkowski od lat bierze pod lupę psychologię, przyglądając się jej dokonaniom z dużą dawką zdrowego sceptycyzmu. Potrafi przystępnie opisać zarówno błędy popełniane przez badaczy, jak i zawiłości naukowej statystyki czy działanie najnowszych technologii. Warto przeczytać i (krytycznie) przemyśleć!"
JAN STRADOWSKI, dziennikarz magazynu Focus i radia TOK FM
"To bardzo ważna i cenna książka, zarówno dla naukowca społecznego, który ceni sobie rygorystyczne badania naukowe, jak i dla laika zainteresowanego stanem współczesnej psychologii. Jej wartość po części wynika z tego, że Tomasz Witkowski zwięźle podsumował wiele problemów, nękających współczesne badania psychologiczne i zastosowania psychologii, a po części z tego, że zrobił to w tak zaangażowany sposób. Mając do czynienia z materiałem, który z natury może być suchą i nudną lekturą, tchnął w niego ducha swoimi krytycznymi komentarzami, przetykając je zabawnymi i pouczającymi anegdotami.

Gorąco polecam".

prof. JAMES ALCOCK, Uniwersytet York

Książka "Zakazana psychologia. Tom III. O cnotach, przywarach i uczynkach małych wielkich uczonych" - Tomasz Witkowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bez Maski. Książka posiada 427 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Tomasz Witkowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Psycho-manipulacje - okładka książki

Psycho-manipulacje

Tomasz Witkowski
Psychologiczne dylematy wiary - okładka książki

Psychologiczne dylematy wiary

Małgorzata Starzomska
Psychoterapia dziś. Rozmowy - okładka książki

Psychoterapia dziś. Rozmowy

Zofia Milska-Wrzosińska (red.)
Produkty podobne:
Psychologia miłości - okładka książki

Psychologia miłości

Bogdan Wojcieszke
Psychologiczne dylematy wiary - okładka książki

Psychologiczne dylematy wiary

Małgorzata Starzomska
Z zagadnień psychologii historycznej. - okładka książki

Z zagadnień psychologii historycznej. Interpretacje...

Maciej Dymkowski, Aleksandra Porada
Z zagadnień psychologii historycznej. - okładka książki

Z zagadnień psychologii historycznej. Interpretacje...

Maciej Dymkowski, Aleksandra Porada
Film w terapii i rozwoju. Na tropach - okładka książki

Film w terapii i rozwoju. Na tropach psychologii...

Agnieszka Skorupa, Michał Brol, Patrycja Paczyńska-Jasińska (red.)