pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Zaburzenia miesiączkowania

autor:

Jany Skrzypczak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
Wymiar: 125x190 mm
EAN: 9788364153747
ISBN: 978-83-6415-374-7
Data: 2017-08-28
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna

Zaburzenia miesiączkowania - Jany Skrzypczak - opis książki:

Opracowanie, które Państwu przekazujemy, dotyczy schorzeń ginekologicznych, z którymi lekarz w swojej praktyce klinicznej spotyka się najczęściej. Jest ono adresowane przede wszystkim do ginekologów, endokrynologów i lekarzy pierwszego kontaktu, a jego celem jest uporządkowanie i pogłębienie wiedzy w zakresie diagnozowania i leczenia tak częstych zaburzeń miesiączkowania.

Tematy z zakresu endokrynologii ginekologicznej, które omawiamy, mogą stanowić duże wyzwanie dla lekarzy praktyków, głównie z uwagi na trudności diagnostyczne. Postępowanie diagnostyczne oraz leczenie zaburzeń hormonalnych powinny bazować na zasadach medycyny opartej na dowodach. Stanowisko ekspertów, wyrażane najczęściej w rekomendacjach, było w tym opracowaniu często przywoływane.

Kluczem do skutecznego postępowania w zaburzeniach miesiączkowania jest ustalenie mechanizmu odpowiedzialnego za te procesy. Świadomość, że mogą być one wynikiem chorób zarówno ginekologicznych, jak i ogólnych, oraz dokładnie zebrany wywiad na temat miesiączek i staranne badanie fizykalne są niezwykle pomoce w ustaleniu rozpoznania i wyborze właściwego leczenia.

Opisane w książce schematy postępowania medycznego nie są nowością i z niewielkimi modyfikacjami są skutecznie stosowane od wielu lat. Być może aktualne informacje z zakresu biologii molekularnej i genetyki klinicznej przyczynią się do wypracowania nowych algorytmów postępowania. Mam nadzieję, że do tego czasu publikacja, którą oddajemy do Państwa rąk, będzie pomocna w podejmowaniu codziennych decyzji terapeutycznych.

Wszystkim Autorom pragnę podziękować za współpracę i wysiłek włożony w opracowanie książki, i życzę, aby został on odpowiednio przez Czytelników doceniony.

prof. dr hab. n. med. Jana Skrzypczak
ze Wstępu

Książka „Zaburzenia miesiączkowania” - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Tribune Polska.

Książka posiada 168 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Zaburzenia miesiączkowania"
Jany Skrzypczak (red.) - autor m.in.: