pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wielka interna Reumatologia
Tytuł książki:

Wielka interna Reumatologia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 592 s.
Wymiar: 220x300 mm
EAN: 9788364153556
ISBN: 978-83-6415-355-6
Data: 2016-11-18
248.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Z wielką radością oddajemy w Państwa ręce drugie wydanie dziewiątego tomu WIELKIEJ INTERNY - "Reumatologię". To obszerna praca poświęcona patogenezie, diagnostyce i leczeniu chorób reumatycznych. Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby jak najdokładniej oddawała aktualny stan wiedzy.

Jesteśmy świadkami niezwykle gwałtownego rozwoju genetyki, immunologii klinicznej i biologii molekularnej. Dzięki nowym metodom badawczym udało się wyjaśnić patogenezę wielu chorób reumatycznych i na poziomie molekularnym ocenić mechanizmy biorące udział w rozwoju zapalenia. Szczegółowe poznanie patomechanizmu niektórych chorób umożliwiło opracowanie nowych metod diagnostycznych, a nade wszystko skutecznych terapii lekami działającymi na poznane, dokładnie określone miejsca i drogi biologicznego oddziaływania komórek. Do leków tych należy zaliczyć m.in. leki biologiczne, np. przeciwciała monoklonalne skierowane przeciw poszczególnym cytokinom i antygenom komórkowym. Ich zastosowanie istotnie poprawia jakość życia chorych.

Podejmując się przygotowania książki, mieliśmy na uwadze trudności, z jakimi borykają się lekarze, do których trafia pacjent z podejrzeniem choroby reumatycznej. Staraliśmy się wszystkie te problemy przedstawić w sposób przejrzysty, rzeczowy i dokładny: od doboru odpowiednich metod diagnostycznych (badania laboratoryjne, obrazowe) w celu potwierdzenia rozpoznania i oceny aktywności choroby przez diagnostykę różnicową po omówienie skutecznych terapii, powikłań i rokowania.

Specjaliści, w tym polscy, zrzeszeni w międzynarodowych towarzystwach naukowych ciągle opracowują i publikują szczegółowe zalecenia ułatwiające postępowanie w konkretnych sytuacjach klinicznych. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby kryteria diagnostyczne i rekomendacje dotyczące leczenia poszczególnych jednostek chorobowych, zatwierdzone w procesie konsensusu przez najlepszych specjalistów, znalazły się w tym podręczniku. Są one bowiem istotnym źródłem aktualnej wiedzy medycznej, najlepiej przystosowanym do praktycznego wykorzystania "przy łóżku" chorego.

W drugim wydaniu książki zamieściliśmy uaktualnienie wytycznych diagnostycznych i terapeutycznych poszczególnych chorób. Ponadto dodaliśmy rozdziały poświęcone nowym chorobom reumatycznym, tj. chorobom Ig G4-zależnym, w tym zespołowi Mikulicza, i chorobom reumatycznym wywołanym przez adiuwanty (ASIA).

"Reumatologia" to obszerny, nowoczesny podręcznik, powstały z myślą o wszystkich lekarzach i studentach pragnących zdobyć, uaktualnić lub poszerzyć wiedzę w tej dziedzinie. Mam wielką nadzieję, że zawarte w nim informacje pomogą wykonywać zawód zgodnie z aktualną wiedzą medyczną.

Jako redaktor naukowy chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w pracę nad tym tomem. Dziękuję Autorom poszczególnych rozdziałów, a szczególnie serdecznie Pracownikom Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Życzę owocnej lektury podręcznika "Reumatologia" z cyklu WIELKA INTERNA wydawnictwa Medical Tribune Polska.

Książka "Wielka interna Reumatologia" - oprawa twarda - Wydawnictwo Medical Tribune Polska. Książka posiada 592 stron i została wydana w 2016 r. Cena 248.37 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Produkty podobne:
Interna w 5 dni - okładka książki

Interna w 5 dni

Wolfram Karges, Sascha Al Dahouk
Fizjoterapia w reumatologii - okładka książki

Fizjoterapia w reumatologii

Krystyna Księżopolska-Orłowska (red.)
Reumatologia wieku rozwojowego. - okładka książki

Reumatologia wieku rozwojowego. Kompendium

Elżbieta Smoleńska (red.)
Reumatologia - okładka książki

Reumatologia

A. Pfeil, P. Oelzner, J. Böttcher, C. Jung, G. Wolf