pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Wielka Interna - Gastroentorologia cz. 2
książka:

Wielka Interna - Gastroentorologia cz. 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 784 s.
Wymiar: 297x210 mm
EAN: 9788395347269
Data: 2019-09-30
Cena wydawcy: 189.00 złpozycja niedostępna

Wielka Interna - Gastroentorologia cz. 2 - opis książki:

Od pierwszego wydania "Gastroenterologii" minęło kilka lat. Tymczasem w tej dziedzinie dokonał się ogromny postęp. Opracowano i opublikowano nowe kryteria diagnostyczne, m.in. kryteria rzymskie IV rozpoznawania zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego czy kryteria warszawskie ułatwiające kwalifikację do przeszczepienia wątroby chorych z rakiem wątrobowokomórkowym oraz wiele innych. W poszczególnych rozdziałach uwzględniliśmy wszystkie nowości diagnostyczne i terapeutyczne. Wiele się zmieniło, np. w postępowaniu w przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu C czy torbieli trzustki. Autorzy piszą ponadto o terapiach, które kiedyś wydawały się obiecujące, a dziś od nich odstępujemy. Bardzo zmieniła się diagnostyka obrazowa chorób przewodu pokarmowego. Rozbudowaliśmy rozdział poświęcony obrazowaniu endoskopowemu - publikujemy kilkaset doskonałej jakości obrazów endoskopowych przedstawiających zmiany w przewodzie pokarmowym. Nowe treści zamieściliśmy we wszystkich rozdziałach pierwszego tomu i w 75% rozdziałów drugiego tomu. Jest to podręcznik przeznaczony dla internistów, specjalistów gastroenterologii, lekarzy przed specjalizacją i studentów.

Autorami podręcznika są wybitni polscy specjaliści, a przedstawiona wiedza jest osadzona w polskich realiach. Czytelnicy znajdą w podręczniku jasne definicje i klarowne zasady postępowania zgodne z najnowszymi światowymi trendami w gastroenterologii ujęte w tabelach i algorytmach, jak również opisane w treści rozdziałów.

W monografii zamieściliśmy dwa nowe rozdziały: "Zaburzenia przełyku według kryteriów rzymskich IV" oraz "Nieceliakalna nietolerancja glutenu".

- kompletne opracowanie, zaktualizowane i znacznie unowocześnione 
- dwa nowe rozdziały nieuwzględnione w pierwszym wydani
- kompendium diagnostyki endoskopowej (kilkaset doskonałej jakości obrazów endoskopowych z komentarzem)
- nowe wytyczne diagnostyczne i terapeutyczne m.in. kryteria rzymskie IV rozpoznawania zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego czy kryteria warszawskie ułatwiające kwalifikację do przeszczepienia wątroby chorych z rakiem wątrobowokomórkowym
- jasne definicje i klarowne zasady postępowania zgodne z najnowszymi światowymi trendami w gastroenterologii ujęte w tabelach i algorytmach, np. postępowanie w przypadku WZW typu C, torbieli trzustki
- konkretne, wiarygodne informacje przedstawione w sposób zrozumiały i przystępny, co nie znaczy uproszczony.

Książka „Wielka Interna - Gastroentorologia cz. 2” - oprawa twarda - Wydawnictwo Medical Tribune Polska.

Książka posiada 784 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wielka Interna - Gastroentorologia cz. 2"