pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Zaawansowane zarządzanie pamięcią w .NET: Lepszy kod, wydajność i skalowalność

Autor książki:

Konrad Kokosa

Dane szczegółowe:
Wydawca: APN PROMISE
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1100 s.
Wymiar: 170x230 mm
EAN: 9788375414134
ISBN: 978-83-7541-413-4
Data: 2020-04-21
138.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ta książka pozwoli lepiej zrozumieć wewnętrzne działanie zarządzania pamięcią w .NET, związane z tym pułapki i techniki, które pozwolą skutecznie unikać szerokiej gamy problemów związanych z wydajnością i skalowalnością tworzonego oprogramowania. Pomimo automatycznego zarządzania pamięcią w .NET, zrozumienie zasad działania pamięci w .NET ma wiele zalet i pozwoli pisać lepsze oprogramowanie obsługujące pamięć wydajnie i skutecznie. Zaawansowane zarządzanie pamięcią w .NET jest wyczerpującym przewodnikiem prowadzącym do pisania lepszego oprogramowania poprzez lepsze zrozumienie działania zarządzania pamięcią w .NET.

Dzięki tej książce można:
- Zrozumieć teoretyczne podstawy automatycznego zarządzania pamięcią.

- Dogłębnie poznać każdy aspekt zarządzania pamięcią w .NET, w tym szczegółowe omówienie implementacji odśmiecania pamięci (GC - garbage collection).

- Uzyskać praktyczne wskazówki, jak stosować tę wiedzę w codziennym tworzeniu oprogramowania.

- Wykorzystać praktyczną znajomość narzędzi związanych z zarządzaniem pamięcią w .NET do diagnozowania różnych problemów związanych z pamięcią.

- Zbadać różne aspekty zaawansowanego zarządzania pamięcią, w tym wykorzystanie typów Span i Memory.

Książka ta jest przeznaczona dla programistów .NET, architektów rozwiązań programistycznych oraz inżynierów zajmujących się wydajnością.

Książka ta została dokładnie zweryfikowana przez zespół .NET w firmie Microsoft i zawiera 25 cennych przykładów rozwiązywania problemów, mających pomóc w diagnozowaniu trudnych problemów związanych z pamięcią. Czytelnicy będą też mogli skorzystać z wielu "zasad" dotyczących zarządzania pamięcią w .NET, które wprowadzają metody pisania kodu uwzględniające działanie zarządzania pamięcią oraz sposoby unikania typowych problemów.

Konrad Kokosa jest doświadczonym projektantem i twórcą oprogramowania, posiadającym tytuł Microsoft MVP i specjalizującym się w technologiach Microsoft, ale interesującym się też wieloma innymi. Będąc programistą od ponad dekady, z zamiłowaniem rozwiązuje problemy związane z wydajnością, przyspieszaniem działania aplikacji oraz wszelkiego rodzaju łamigłówki architektoniczne w .NET. Konrad jest niezależnym konsultantem oraz aktywnym członkiem społeczności, prowadzącym blog, szkolenia i prezentacje. Jest współzałożycielem Dotnetos.org.

Książka "Zaawansowane zarządzanie pamięcią w .NET: Lepszy kod, wydajność i skalowalność" - Konrad Kokosa - oprawa twarda - Wydawnictwo APN PROMISE. Książka posiada 1100 stron i została wydana w 2020 r. Cena 138.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.