pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Struktury danych i algorytmy w języku Java. Przewodnik dla początkujących
książka:

Struktury danych i algorytmy w języku Java. Przewodnik dla początkujących

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 168 s.
EAN: 9788328353299
ISBN: 978-83-2835-329-9
Data: 2019-05-15
25.73  39.90  14.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Struktury danych i algorytmy w języku Java. Przewodnik dla początkujących - James Cutajar - opis książki:

Aby aplikacje mogły spełniać oczekiwania dotyczące wydajności i szybkości działania, programista musi orientować się w typowych problemach z wykonywaniem kodu i wiedzieć, które techniki sprawdzą się w danej sytuacji. W tym celu powinien biegle posługiwać się algorytmami i strukturami danych. Wiedza ta umożliwia rozpoznawanie typowych zagrożeń i wybór najlepszych rozwiązań. Warto pamiętać, że w przypadku większości codziennych problemów z kodem istnieją już wypróbowane rozwiązania. Znajomość tych zagadnień jest niezwykle ważna dla każdego inżyniera oprogramowania.

To książka przeznaczona dla programistów, którzy chcą w praktyczny sposób posługiwać się popularnymi algorytmami i strukturami danych, zrozumieć ich działanie i skuteczniej poprawiać wydajność swojego kodu w Javie. Przedstawiono tu narzędzia przydatne w pracy z algorytmami i w tworzeniu efektywnych aplikacji. Opisano praktyczne aspekty złożoności algorytmów. Omówiono algorytmy sortowania oraz inne popularne wzorce programowania, a także takie struktury danych jak drzewa binarne, tablice z haszowaniem i grafy. Następnie zaprezentowano koncepcje bardziej zaawansowane, wśród nich paradygmaty projektowania algorytmów i teorię grafów.

W tej książce między innymi:
definiowanie algorytmu i złożoność algorytmiczna
struktury danych i ich implementacje
algorytmy sortowania i wyszukiwania wzorca w tekście
paradygmaty projektowania algorytmów
grafy i sposoby ich reprezentacji w programach komputerowych
grafy jako moduły do budowy złożonych algorytmów
Algorytm i struktura danych: tak działa optymalny kod!
O autorze
James Cutajar jest programistą specjalizującym się w skalowalnych obliczeniach o wysokiej wydajności oraz w algorytmach rozproszonych. Pisze książki, bierze udział w projektach rozwoju otwartego oprogramowania, bloguje i zajmuje się marketingiem technologii.

Książka „Struktury danych i algorytmy w języku Java. Przewodnik dla początkujących” - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion.

Książka posiada 168 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Struktury danych i algorytmy w języku Java. Przewodnik dla początkujących"
Produkty podobne: