pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Z niejednej półki. Wywiady

Autor książki:

Michał Nogaś

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 500 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788326836008
ISBN: 978-83-2683-600-8
Data: 2020-10-14
35.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Michał Nogaś od wielu lat rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią. Zachęca do rozmów o polityce i współczesności. "Z niejednej półki" to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata oraz reportaż z pewnego śledztwa.

Alice Munro po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Autorka kultowych opowiadań mieszka w niewielkim, ale uroczym mieście nad jeziorem Ontario. Michał Nogaś specjalnie dla Państwa postanowił podążyć tropem pisarki. Gdy już tracił nadzieję na spotkanie z Noblistką, spotkał ją po prostu w kawiarni. Jak się dalej potoczyła ta historia?
W książce znajdą się również nigdy niepublikowane wywiady z Olgą Tokarczuk czy Dorotą Masłowską, nowe rozmowy z Mariuszem Szczygłem, który zdradza jakie książki ratują mu życie, pierwszy wspólny wywiad Agnety Pleijel i Macieja Zaremby Bielawskiego, opowieść Małgorzaty Rejmer o albańskich kobietach i rozmowę z Jerzym Pilchem o tym, jak napisać dobry felieton.

"Z niejednej półki" to również wstrząsające wywiady z brazylijskimi pisarzami - Michelem Laubem i Bernardo Kucinskim oraz rozmowy z trzema laureatami Literackiej Nagrody Nobla - Olgą Tokarczuk, Swietłaną Aleksjijewicz i Orhanem Pamukiem, a także czołówką światowych twórców i twórczyń, m.in.: Margaret Atwood, Paulem Austerem, Chimamanda Ngozi Adichie, Siri Hustvedt, Javierem Marasem, Karlem Ove Knausgardem czy Elizabeth Strout.

Michał Nogaś - dziennikarz "Gazety Wyborczej", prowadzi Radio Książki, można go również usłyszeć w podcaście "8.10" oraz Radiu Nowy Świat, a dawniej w radiowej "Trójce". Fan Davida Bowiego.

Książka "Z niejednej półki. Wywiady" - Michał Nogaś - oprawa twarda - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 500 stron i została wydana w 2020 r. Cena 35.77 zł. Zapraszamy na zakupy!