pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie
Tytuł książki:

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Autor książki:

Frederic Martel

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326827891
ISBN: 978-83-2682-789-1
Data: 2019-04-01
35.17  49.99  14.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z francuskim socjologiem i pisarzem Fredericem Martelem. Wśród nich znaleźli się zdeklarowani homoseksualiści, którzy odsłonili przed nim świat wielkiej szafy, w której ukrywają się księża geje, i dzięki którym poznał pilnie strzeżone tajemnice Watykanu.

"Sodoma" to opowieść o konsekwencjach ukrywania własnej orientacji. O podwójnym życiu Kościoła. O hipokryzji, która stoi za najważniejszymi decyzjami kościelnych hierarchów i wpływa na funkcjonowanie całego Kościoła. Zdaniem Martela to homoseksualizm kleru jest kluczem, który pozwala najlepiej zrozumieć pontyfikaty Jana Pawła II, Benedykta XVI i być może Pawła VI oraz papieża Franciszka. Bowiem to właśnie w Kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie.

Dlaczego homoseksualni duchowni są największymi homofobami? Dlaczego ukrywają seksualnych przestępców w koloratkach? Dlaczego zawsze zależało im i zależy nadal na zachowaniu w Kościele konserwatywnego status quo? Za co tak nienawidzą papieża Franciszka? Na te i wiele innych pytań Martel szuka odpowiedzi w książce, która jest efektem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach.

Książka "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie" - Frédéric Martel - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2019 r. Cena 35.17 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Frédéric Martel - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Mnich - okładka książki

Mnich

Tadeusz Bartoś
Poezje Hölderlin - okładka książki

Poezje Hölderlin

Friedrich Hölderlin
Korekty - okładka książki

Korekty

Jonathan Franzen
Sekrety Watykanu - okładka książki

Sekrety Watykanu

Eric Frattini
Produkty podobne:
Przestępcy z Łubianki - okładka książki

Przestępcy z Łubianki

Aleksander Litwinienko