pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rozmowy dziecięcia wieku

Autor książki:

Frederic Beigbeder

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 145x235 mm
EAN: 9788365613561
ISBN: 978-83-6561-356-1
Data: 2018-03-29
21.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Wybór wywiadów przeprowadzonych przez Frédérica Beigbedera w latach 1999 - 2014 ze znanymi i nieznanymi w Polsce pisarzami. Autor pisze we wstępie: "Rozmowa dwóch pisarzy przypomina pocieranie krzemienia o krzemień: ogień nie jest gwarantowany, ale na pewno trafi się kilka iskier [...]. Zadawałem pytania dwudziestu autorom tej książki, tak jak praktykant w warsztacie samochodowym pyta majstra, jak się zmienia uszczelkę głowicy cylindra. Chciałem zgłębić ich metodę, zrozumieć zawiłości ich pracy, wykraść tajemnice produkcji [...]. Nie do wiary, jak człowiek dobrze się czuje, słuchając ostatnich inteligentnych ludzi na świecie". Frédéric Beigbeder jest nie tylko pisarzem i celebrytą, ale także cenionym krytykiem literackim. Nie stroni od rozmówców, których poglądy mogą się wydać kontrowersyjne. Jego wywiady mają formę swobodnej rozmowy towarzyskiej prowadzonej z taktem, poczuciem humoru i znajomością rzeczy.

Lista rozmówców w porządku chronologicznym: Bernard Frank, Philippe Sollers, Jean-Jacques Schuhl, Guillaume Dustan, Antonio Tabucchi, Umberto Eco, Gabriel Matzneff, Chuck Palahniuk, Catherine Millet, Jay Mc Inerney, Albert Cossery, Françoise Sagan, Simon Liberati, Tom Wolfe, Charles Bukowski (wywiad fikcyjny), Alain Finkielkraut, Michel Houellebecq, Jean d Ormesson, Bernard-Henri Lévy, Fréderic Beigbeder (autowywiad) Bret Easton Ellis, Paul Nizon, Francis Scott Fitzgerald (wywiada fikcyjny), James Salter

Książka "Rozmowy dziecięcia wieku" - Frédéric Beigbeder - oprawa miękka - Wydawnictwo Noir sur Blanc. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2018 r. Cena 21.60 zł. Zapraszamy na zakupy!