pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wzory pism procesowych w sprawach cywilnych i rejestrowych z objaśnieniami

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 896 s.
EAN: 9788382865585
ISBN: 978-83-8286-558-5
Data: 2022-09-01
198.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Publikacja zawiera wzory pism procesowych najczęściej stosowanych na poszczególnych etapach postępowania rozpoznawczego, a także w postępowaniu zabezpieczającym i egzekucyjnym. Każdy ze wzorów został opatrzony szczegółowym komentarzem, który pozwala na szerszą analizę znaczenia i zakresu stosowania poszczególnych instytucji wyrażonych w pismach procesowych, wskazując jednocześnie na praktyczne aspekty stosowania przepisów prawa materialnego oraz procesowego związane z danym pismem procesowym.

W opracowaniu ukazano zarówno formalne, jak i merytoryczne aspekty konstruowania pism procesowych na różnych etapach i w różnych rodzajach procesu cywilnego, postępowania nieprocesowego (w tym w sprawach rejestrowych), a także w postępowaniach pomocniczych.

W piątym wydaniu uwzględniono zmiany dotyczące m.in.:
- sposobu wnoszenia wniosków dotyczących podmiotów podlegających wpisowi do rejestru przedsiębiorców,
- terminu wniesienia zarzutów od nakazu zapłaty oraz ograniczenia wysokości opłaty od zarzutów w postępowaniu nakazowym, jeśli nakaz został wydany przeciwko konsumentowi.

Korzystając z książki, czytelnik ma możliwość:
- zapoznać się ze sposobami konstruowania twierdzeń, wniosków dowodowych i innych oświadczeń stron;
- zweryfikować prawidłowość ustalenia opłaty od poszczególnych pism procesowych w zależności od ich przedmiotu, rodzaju sprawy i etapu postępowania, w którym zostały złożone;
- poznać dodatkowe istotne aspekty dopuszczalności i dokonywania czynności w formie pism procesowych, takie jak: określenie osób uprawnionych, terminy, podstawy złożenia.

Książka zainteresuje adwokatów i radców prawnych, a także aplikantów, którzy w swojej pracy zawodowej sporządzają pisma w postępowaniu cywilnym.

Publikacja zawiera wzory pism dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony www.postepowanie-cywilne-wzory-wydanie-5.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Książka "Wzory pism procesowych w sprawach cywilnych i rejestrowych z objaśnieniami" - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 896 stron i została wydana w 2022 r. Cena 198.42 zł. Zapraszamy na zakupy!