pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kodeks postępowania cywilnego Komentarz. Tom 1-2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 3428 s.
EAN: 9788381877336
ISBN: 978-83-8187-733-6
Data: 2020-12-17
373.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czwarte wydanie cieszącego się uznaniem Czytelników komentarza uwzględnia najnowsze zmiany legislacyjne odnoszące się do ustawy - Kodeks postępowania cywilnego, w tym m.in.:
- obszerną nowelizację z 4.07.2019 r. - o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, którą w znacznej mierze zmieniono model postępowania rozpoznawczego i przywrócono postępowanie odrębne w sprawach gospodarczych;
- ustawę z 11.09.2019 r. o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw, zawierającą przepisy dotyczące ustalania właściwości organu egzekucyjnego w przypadku zbiegu egzekucji sądowej i administracyjnej oraz sporządzania adnotacji w sprawie zbiegu;
- ustawę z 13.02.2020 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, wprowadzającą nowe odrębne postępowanie odnoszące się wyłącznie do spraw własności intelektualnej;
- ustawę z 30.04.2020 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, która w określonych w ustawie przypadkach umożliwia dokonywanie doręczeń przez Policję i Żandarmerię Wojskową oraz wprowadza nową kategorię spraw, tj. sprawy o zobowiązanie osoby stosującej przemoc w rodzinie do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazanie zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

W książce zwrócono uwagę na wydane w związku z pandemią COVID-19 uregulowania odnoszące się do procedury cywilnej, w tym dotyczące m.in. możliwości przeprowadzenia posiedzenia niejawnego zamiast rozprawy czy wstrzymania wykonania tytułów wykonawczych nakazujących opróżnienie lokali w czasie stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. Omówiono także nowy przepis dotyczący licytacji lokalu mieszkalnego.

Komentarz został napisany przez praktyków dla praktyków. Wśród autorów są przedstawiciele różnych zawodów prawniczych: sędziowie, radca Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej oraz radca prawny. Uwagi zawarte w opracowaniu uwzględniają zatem spojrzenie zarówno sędziego, jak i pełnomocnika na stosowanie przepisów regulujących postępowanie cywilne.

Autorzy prezentowanej publikacji rozwiązują problemy, z którymi spotykają się w codziennej pracy. Komentowane zagadnienia mają przede wszystkim oparcie w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów powszechnych.

Książka "Kodeks postępowania cywilnego Komentarz. Tom 1-2" - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 3428 stron i została wydana w 2020 r. Cena 373.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.