pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz
książka:

Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1416 s.
EAN: 9788380923669
ISBN: 9788380923669
Data: 2016-07-29
Cena wydawcy: 299.00 złpozycja niedostępna

Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz - Hanna Knysiak-Sudyka, Marta Romańska, Tadeusz Woś - opis książki:

Komentarz jest profesjonalnym opracowaniem zawierającym uaktualniony tekst ustawy i obszerne objaśnienia ujęte w tezy. Zawiera całościowe omówienie przepisów prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, bez różnicowania, czy poszczególny jego przepis ma korzenie w przepisach kodeksu postępowania cywilnego, czy został przejęty z ustawy o Naczelnym Sądzie Administracyjnym z 1995 r. lub też stanowi nowe rozwiązanie procesowe.

W książce uwzględniono zmiany wprowadzone m.in. przez:
- ustawę z dnia 10 stycznia 2014 r. o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw, która wejdzie w życie 11 lutego 2017 r. i ma na celu usprawnienie funkcjonowania e-administracji, oraz
- ustawę z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (obowiązującą od 15 sierpnia 2015 r.), której celem jest:
-uproszczenie i zapewnienie szybkości postępowania przed sądami administracyjnymi, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji,
-wyeliminowanie rozbieżności w orzecznictwie sądowym powstałych na gruncie wykładni dotychczasowych przepisów o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

W komentarzu zostało szeroko wykorzystane orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych. Zaprezentowano również bogaty dorobek literatury przedmiotu.

Książka Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 1416 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz"
Hanna Knysiak-Sudyka, Marta Romańska, Tadeusz Woś (red.) - autor m.in.:
Postępowanie sądowoadministracyjne. - okładka książki
Postępowanie sądowoadministracyjne. Zarys wykładu Hanna Knysiak-Sudyka, Anna Golęba, Kamil Klonowski, Jakub Grzegorz Firlus;
Postępowanie sądowoadministracyjne - okładka książki
Postępowanie sądowoadministracyjne Hanna Knysiak-Sudyka, Marta Romańska;
Postępowanie administracyjne - okładka książki
Postępowanie administracyjne Anna Golęba, Marcin Kamiński, Tadeusz Kiełkowski, Hanna Knysiak-Molczyk, Tadeusz Woś;