pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wzory pism i dokumentów Karta Nauczyciela i prawo pracy w oświacie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 228 s.
EAN: 9788382867787
ISBN: 978-83-8286-778-7
Data: 2022-11-03
119.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka zawiera około 340 wzorów oraz przykładów pism i dokumentów najczęściej stosowanych w praktyce szkolnej, przygotowanych na podstawie obowiązujących przepisów prawnych, m.in.: Karty Nauczyciela, Kodeksu pracy oraz ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.

Wzory dotyczą m.in. takich zagadnień, jak:
- prawo pracy nauczycieli, w tym nawiązanie, rozwiązanie i ograniczenie zatrudnienia, przeniesienie służbowe, odprawy, urlopy wypoczynkowe, urlopy płatne i bezpłatne, urlopy dla poratowania zdrowia, czas pracy i wynagradzanie, dodatki socjalne, kary porządkowe i odpowiedzialność dyscyplinarna;
- kształcenie i dokształcanie kadr nauczycielskich;
- prawo pracy pracowników samorządowej administracji szkolnej i obsługi.

W publikacji uwzględniono ostatnie zmiany prawne zawarte w nowelizacji ustawy - Karta Nauczyciela i niektórych innych ustaw, które weszły w życie z dniem 1 września 2022 r., dotyczące:
- czasu pracy nauczycieli,
- ich wynagrodzenia oraz innych świadczeń,
- awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli,
- urlopów wypoczynkowych.

Wzory dokumentów są także dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony internetowej www.wzory-karta-nauczyciela-wyd3.wolterskluwer.pl po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Można je modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Książka jest przeznaczona przede wszystkim do organów prowadzących szkoły, przedszkola oraz inne placówki oświatowe. Zainteresuje również kuratorów oświaty, pracowników oświatowej administracji rządowej i samorządowej oraz pracowników działów kadr.

Książka "Wzory pism i dokumentów Karta Nauczyciela i prawo pracy w oświacie" - Krzysztof Gawroński, Lidia Marciniak - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 228 stron i została wydana w 2022 r. Cena 119.66 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.