pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 1. Prawo oświatowe i system oświaty

Autor książki:

Lidia Marciniak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 508 s.
EAN: 9788382239713
ISBN: 978-83-8223-971-3
Data: 2021-05-31
188.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja obejmuje obszerny zbiór procedur stosowanych w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych oraz organach prowadzących i sprawujących nad nimi nadzór. Procedury wynikają zarówno z przepisów ustawy o systemie oświaty, jak i ustawy - Prawo oświatowe.

Dotyczą one takich zagadnień jak:
- zakładanie, prowadzenie i likwidacja szkół oraz placówek publicznych i niepublicznych,
- powierzanie i odwoływanie funkcji kierowniczych w oświacie,
- obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązek szkolny i nauki,
- kształcenie zawodowe, kształcenie specjalne i nauczanie indywidualne,
- dotacje dla szkół i placówek oraz pomoc materialna dla uczniów,
- kontrola zarządcza w placówce oświatowej,
- system informacji oświatowej - procedura uzyskiwania danych dostępowych oraz bezpieczeństwo przekazywania danych do bazy SIO i pozyskiwania danych z bazy danych SIO,
- rekrutacja do publicznych szkół i przedszkoli,
- BHP w placówce oświatowej,
- ochrona danych osobowych.

Każda procedura wskazuje odpowiednio: termin wykonania danego zadania, podmioty uczestniczące w jego realizacji, wzory dokumentów oraz podstawę prawną wraz z komentarze.

Praktyczny charakter publikacji podkreślają wzory dokumentów dostępne w wersji elektronicznej do pobrania ze strony www.procedury-oswiatowe-tom1-wyd3.wolterskluwer.pl(Link do innej strony) po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Można je modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Procedury zostały przygotowane w oparciu o opracowania znajdujące się w serwisie LEX Prawo Oświatowe.

Książka uwzględnia stan prawny wynikający ze zmian wprowadzonych przepisami rozporządzeń:
- Ministra Edukacji i Nauki z 26.03.2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 561),
- Ministra Edukacji Narodowej z 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 ze zm.).

Książka "Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 1. Prawo oświatowe i system oświaty" - Lidia Marciniak - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 508 stron i została wydana w 2021 r. Cena 188.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.