pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
EAN: 9788383285498
ISBN: 978-83-8328-549-8
Data: 2023-06-01
201.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Publikacja zawiera obszerny zbiór procedur stosowanych w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych oraz organach prowadzących i sprawujących nad nimi nadzór, które wynikają zarówno z przepisów Karty Nauczyciela, ustawy o pracownikach samorządowych, jak i regulacji Kodeksu pracy oraz aktów wykonawczych.

Dotyczą one takich zagadnień, jak:
- nawiązanie, rozwiązanie i wygaśnięcie stosunku pracy nauczycieli,
- wynagradzanie, czas pracy i urlopy nauczycieli,
- awans zawodowy oraz ocena pracy nauczycieli,
- ochrona zdrowia nauczycieli oraz ich uprawnienia socjalne,
- kary porządkowe i odpowiedzialność dyscyplinarna,
- prawo pracy pracowników samorządowej administracji szkolnej i obsługi.

Każda procedura wskazuje odpowiednio: termin wykonania danego zadania, podmioty uczestniczące w jego realizacji, wzory dokumentów oraz podstawę prawną wraz z komentarzem.

Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany legislacyjne:
- wprowadzające zmiany w urlopach i uprawnieniach rodzicielskich, zwolnieniach od pracy, zawieraniu i wypowiadaniu umów o pracę, zmiany w informacji o warunkach zatrudnienia
- określające nowe zasady pracy zdalnej
- dotyczące awans zawodowego i oceny pracy nauczycieli
Praktyczny charakter publikacji podkreślają wzory dokumentów dostępne w wersji elektronicznej. Można je modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Procedury oraz wzory dokumentów przygotowane zostały w oparciu o opracowania znajdujące się w serwisie LEX Prawo Oświatowe.

Książka jest przeznaczona dla dyrektorów i nauczycieli publicznych oraz niepublicznych przeszkoli, szkół i placówek. Może również zainteresować organy prowadzące oraz organy nadzoru pedagogicznego, a także słuchaczy podyplomowych studiów Zarządzania oświatą.

Książka "Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 2" - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2023 r. Cena 201.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.