pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wyzwania współczesnej pedagogiki
Tytuł książki:

Wyzwania współczesnej pedagogiki

Autor książki:

Daria Becker-Pestka, Elżbieta Kowalik

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788375568080
ISBN: 978-83-7556-808-0
Data: 2015-11-24
52.97  62.00  9.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Wyzwania współczesnej pedagogiki - Daria Becker-Pestka, Elżbieta Kowalik - opis książki:

Globalizacja, wielokulturowość, dynamika zmian społecznych stanowią ogromne wyzwania dla pedagogiki, wymuszające podjęcie dyskursu nad negatywnymi zjawiskami wychowawczymi, ich diagnozą, profilaktyką oraz terapią. Problematyka bezpieczeństwa środowiska wychowawczego w kontekście zachodzących przemian społecznych, kulturowych i ekonomicznych jest bardzo ważnym i aktualnym obszarem rozważań teoretycznych oraz dociekań badawczych. Wyzwaniem i koniecznością dla współczesnej dydaktyki staje się także tworzenie i upowszechnianie nowoczesnych, interaktywnych metod nauczania, zapewniających efektywny proces dydaktyczny. Konieczne tu jest zaangażowanie wielu środowisk: akademickich, placówek doskonalenia nauczycieli, dydaktyków przedmiotowych.

Pierwsza konferencja z cyklu "Wyzwania współczesnej pedagogiki" stała się okazją do przeglądu dorobku, wymiany doświadczeń i snucia planów na przyszłość zarówno dla teoretyków, jak i praktyków zaangażowanych w pedagogizację społeczeństwa. Autorzy zamieszczonych w monografii tekstów podejmują w nich refleksje nad problemami i wyzwaniami współczesnej pedagogiki. Interdyscyplinarność, szerokie ujęcie, bogactwo poruszanych problemów powoduje, że niniejszy tekst jest płaszczyzną wymiany myśli i komunikacji nie tylko dla specjalistów skupionych wokół wąskiego obszaru tematycznego, ale wszystkich pragnących poszerzyć swoją wiedzę i podjąć refleksję nad aktualnymi wyzwaniami pedagogiki.

Książka „Wyzwania współczesnej pedagogiki” - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2015 r. Cena 52.97 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wyzwania współczesnej pedagogiki"
Produkty podobne:
Edukacja i gospodarka w kontekście - okładka książki
Edukacja i gospodarka w kontekście procesów globalizacji Wojciech Kojs, Katarzyna Wójcik, Eugenia Rostańska (red.)
Czas wolny jako środowisko życia. - okładka książki
Czas wolny jako środowisko życia. Perspektywa... Małgorzata Orłowska, Jacek J. Błeszyński