pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wyspa skarbów

Autor książki:

Robert Louis Stevenson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788377917763
ISBN: 978-83-7791-776-3
Data: 2017-06-21
10.83  17.99  7.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Powieść przygodowa angielskiego pisarza Roberta Louisa Stevensona z 1883 roku, Wyspa skarbów, należy do kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Głównym bohaterem powieści jest młody chłopak, Kuba Hawkins, który przez przypadek trafia na trop skarbu legendarnego pirata Flinta. Kuba postanawia wyruszyć na poszukiwanie skarbu, który zgodnie z tajemniczą mapą został ukryty na bezludnej zamorskiej wyspie. Współorganizuje więc zamorską wyprawę, na czele której staje wytrawny wilk morski, kapitan Bill. Na pokładzie statku okazuje się, że wśród załogi znajdują się dawni kompani Flinta, pragnący za wszelką cenę odzyskać utracone mienie. Pod wodzą Długiego Jana Silvera, korsarza z drewnianą nogą, wywołują bunt, by zawładnąć statkiem. Dla Kuby i wiernych mu towarzyszy rozpoczyna się czas wielkiej próby.

Wyspa skarbów jest jedną z najsławniejszych powieści morskich opowiadających o piratach. Książka doczekała się kilkunastu adaptacji filmowych, a jej popularność wpłynęła na ukształtowanie dzisiejszego wyobrażenia o piratach i ich obyczajach.

Lektura dla klasy VI

Książka "Wyspa skarbów" - Robert Louis Stevenson - oprawa miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2017 r. Cena 10.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Robert Louis Stevenson - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Duma i uprzedzenie - okładka książki
Duma i uprzedzenie Jane Austen
Kuba. Gorzki smak cygar - okładka książki
Kuba. Gorzki smak cygar Krzysztof Hoła
Produkty podobne:
Wyspy Paprykarzowe - okładka książki
Wyspy Paprykarzowe Aneta Skarżyński
Znikające stado - okładka książki
Znikające stado Wiesław Wernic
Wyspy Pieprzowe - okładka książki
Wyspy Pieprzowe Aneta Skarżyński