pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Kuba. Gorzki smak cygar
Tytuł książki:

Kuba. Gorzki smak cygar

Autor książki:

Krzysztof Hoła

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 205x145 mm
EAN: 9788381274470
ISBN: 978-83-8127-447-0
Data: 2020-08-06
29.51  31.95  2.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Kuba. Gorzki smak cygar to książka podróżnicza z elementami reportażu, pełna przydatnych i ciekawych informacji o wyspie. Napisana jest lekkim stylem z dużą dozą humoru. Autor rozmawia z mieszkańcami na różne, czasem zaskakujące tematy. Wszędzie spotyka się z niesamowitą życzliwością, pomimo często trudnych warunków życia ludzi, z którymi rozmawia.
Kuba to nie tylko salsa, cygara i drinki na plaży. Autor przełamuje pewne stereotypy, starając się pokazać zarówno typowo turystyczną stronę kraju, jak i tę ukrytą przed przybyszami. Poprzez rozmowy z Kubańczykami przedstawia ich sposób myślenia oraz poglądy, czasem całkowicie odmienne od tego, czego można by się spodziewać. Książka dostarczy czytelnikom odpowiedzi na wiele pytań i przybliży kilka kwestii, o których niewiele osób wie. Czytelnicy dowiedzą się między innymi, dlaczego Kubańczycy często publicznie syczą i cmokają, dlaczego papaja ma tu specjalną nazwę fruta bomba, czym jest żółty punkt, dlaczego Kubańczycy nazywają Rosjan bolos. Znajdą także nawiązanie do najsłynniejszej postaci związanej z Kubą Ernesta Che Guevary.
Zapraszamy do odbycia podróży po wyspie jak wulkan gorącej, przez Kubańczyków poetycko nazywanej Zielonym Kajmanem. Jedno jest pewne po przeczytaniu tej książki Kuba nie będzie dla Was tym samym krajem co wcześniej
Krzysztof Hoła (ur. 1972), miłośnik książek, języka hiszpańskiego i podróży na własną rękę. Zafascynowany kulturą latynoamerykańską. Chciałby kiedyś odwiedzić Kolumbię i Wenezuelę, a potem napisać o tym kolejną książkę. W wolnych chwilach pisze recenzje przeczytanych książek, czasami tworzy także wiersze do szuflady. Mieszka w Będzinie.

Książka "Kuba. Gorzki smak cygar" - Krzysztof Hoła - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2020 r. Cena 29.51 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Myśli w przelocie - okładka książki

Myśli w przelocie

Mirosław Sułek
Jedno lato w Himalajach - okładka książki

Jedno lato w Himalajach

Michał Kochańczyk
Duma i uprzedzenie - okładka książki

Duma i uprzedzenie

Jane Austen
Wyspa skarbów - okładka książki

Wyspa skarbów

Robert Louis Stevenson
Produkty podobne:
Wędrowca Żoliborski - okładka książki

Wędrowca Żoliborski

Jan Taraszkiewicz
Wyspa skarbów - okładka książki

Wyspa skarbów

Robert Louis Stevenson