pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia
Tytuł książki:

Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia

Autor książki:

Katarzyna Maniszewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: DM Sorus
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788363768782
ISBN: 978-83-6376-878-2
Data: 2016-01-29
30.48  44.90  14.42 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia to zbiór opowieści z podróży autorki, która samotnie z plecakiem przemierza Azję, trafiając również na Papuę oraz Wyspę Wielkanocną.

"Nie pytajcie, proszę, czy się nie boję podróżować sama. Co chwila ktoś mi zadaje to pytanie. Nie. Nie boję się. Czego tu się bać? Jak ma ci spaść cegła na głowę, to spadnie - niezależnie od tego, czy jesteś sam, czy w towarzystwie. Czy w Polsce, czy na drugim końcu świata" - pisze Katarzyna Maniszewska i zabiera czytelnika w podróż po krajach, ale przede wszystkim tradycjach i zwyczajach, historii i wierzeniach odwiedzanych kultur. Jest to też podróż muzyczno-literacka, bo autorka wplata w opowiadane historie odniesienia do literatury i muzyki, które stanowią swoisty lejtmotyw książki.

Wraz z autorką zwiedzamy Waranasi śladami Marka Twaina, poznajemy zwyczaje pogrzebowe mieszkańców Tana Toraja, prowadzimy lekcję w wiejskiej szkole w Laosie, trafiamy do opozycjonistów na Borneo, jemy serce kobry w Wietnamie, a karaluchy w Kambodży, odwiedzamy Papuasów, zgłębiamy tajemnicę moai na Wyspie Wielkanocnej, a w Indonezji ledwie uchodzimy z życiem, dzięki łutowi szczęścia. "A łut szczęścia jest nie do przecenienia w samotnych podróżach" - podkreśla autorka i po lekturze jej książki trudno się z tym nie zgodzić.

Katarzyna Maniszewska dzieli się z czytelnikami nie tylko swoimi, często zabawnymi, przygodami i perypetiami po drodze, ale przede wszystkim otwiera oczy na bogactwo kulturowe współczesnego świata. Odnosi się także do sytuacji społeczno-ekonomicznej odwiedzanych regionów, dobitnie pokazując, że choć żyjemy w zglobalizowanym świecie, o wielu problemach nie mamy pojęcia. A jednocześnie, chociaż zwyczaje, wierzenia czy nawet stopień rozwoju cywilizacyjnego pozostają tak różnorodne, to ludzie są tak naprawdę tacy sami - nawet w najdalszych zakątkach globu.

Książka "Podróżnik bez powodu. Łut szczęścia" - Katarzyna Maniszewska - oprawa miękka - Wydawnictwo DM Sorus. Książka posiada 196 stron i została wydana w 2016 r. Cena 30.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Katarzyna Maniszewska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zakochani w świecie. Indie - okładka książki

Zakochani w świecie. Indie

Joanna Grzymkowska-Podolak
Indie. Głód Boga - okładka książki

Indie. Głód Boga

Tamara Tokaj
Sztuka podróżowania - okładka książki

Sztuka podróżowania

Jacek Pałkiewicz
Produkty podobne:
Papua-Nowa Gwinea - okładka książki

Papua-Nowa Gwinea

Simon Lonely
Nieznanym szlakiem - okładka książki

Nieznanym szlakiem

Antoni F. Ossendowski
O jeden ląd za daleko - okładka książki

O jeden ląd za daleko

Jarosław Fischbach