pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju. Seria: Reportaż

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 222x132 mm
EAN: 9788380497337
ISBN: 978-83-8049-733-7
Data: 2018-09-25
Cena wydawcy: 28.47 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność" - mówi o rodakach José Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne.

Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki, który nie pasuje do reszty kontynentu. Choć ten kraj zajmuje powierzchnię niewiele większą od Grecji i mieszka w nim zaledwie trzy i pół miliona ludzi, istotnie różni się od sąsiadów. Stabilny politycznie i ekonomicznie, nie przystaje do niemal żadnych europejskich stereotypów o Ameryce Łacińskiej. To jedno z najbardziej laickich państw świata. Jako pierwsze całkowicie zalegalizowało uprawę i spożycie marihuany, pary jednopłciowe mogą tu adoptować dzieci, a prostytutki płacą składki na ubezpieczenie społeczne. Każdy uczeń dostaje od państwa laptop, emeryt - tablet, a imigrant i uchodźca, nawet były więzień Guantanamo - szansę na nowe życie.

"Wyhoduj sobie wolność" to reporterska opowieść o niezwykłym eksperymencie społecznym i otwarte pytanie o granice dla marzycieli i wizjonerów, próbujących wykuwać nowy, lepszy świat.

Książka "Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju. Seria: Reportaż" - Szymon Opryszek, Maria Hawranek - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2018 r.