pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności. Literatura faktu

Autor książki:

Zmicier Bartosik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Sąsiedzi
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788364505638
ISBN: 978-83-6450-563-8
Data: 2019-05-06
22.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka jest zbiorem reportaży, które autor zapisywał na mikrofon dla Radio Svaboda, a następnie przeniósł na papier. Otrzymaliśmy obraz Białorusi w XX wieku, ale jakże inny od wszystkiego, co zna białoruska literatura - opisany słowami zwykłych ludzi, którzy - nierzadko dopiero u schyłku życia - odważyli się opowiedzieć o zdarzeniach, których byli świadkami. Przemierzając najdalsze zakątki Białorusi, słyszał Autor o partyzantach, których bano się czasem bardziej niż Niemców, o polskich "panach", co to - wbrew propagandzie - miewali też ludzką twarz. Jest też w książce Bartosika Białoruś nam współczesna. Warto przejść bezdroża i zarośnięte ścieżki, by usłyszeć chociażby takie słowa: "Dziennikarz? I czego się tu szwendacie? My tu dziś mamy wybory Łukaszenki Republiki Białoruś".

Byłam zachwycona Pańskim reportażem o mojej Małej Ojczyźnie. Śmiałam się pełną piersią?
Nie byłam tam tyle lat. I, oczywiście refleksja - jak niewiele zmienili się nasi białoruscy nauczyciele. Bardzo mi się podoba Pana ironiczne spojrzenie na naszą rzeczywistość.

Śviatłana Aleksijevicz, pisarka

Książka "I miał pan wróbelka, który mówił. Podróże wolności. Literatura faktu" - Zmicier Bartosik - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Fundacja Sąsiedzi. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2019 r. Cena 22.75 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.