pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych...
Tytuł książki:

Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych i zaburzeń pokrewnych. Jak się ładnie witać, mówić świetne komplementy i bawić się z przyjaciółmi

Autor książki:

Tarin Varughese

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fraszka Edukacyjna
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 116 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788361309758
ISBN: 978-83-6130-975-8
Data: 2013-05-27
22.44  25.00  2.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Dzieci muszą posiadać podstawowe umiejętności komunikacyjne, gdyż stanowią one podstawę skutecznego uczestniczenia w życiu zarówno w domu, jak i w szkole i społeczeństwie. Dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych i zaburzeń pokrewnych często nie potrafią opanować tych umiejętności na podstawie płynących z otoczenia wskazówek, i muszą je przyswoić na podstawie bezpośrednich instrukcji, zachęt i bardzo wielu ćwiczeń. Ta książka jest zbiorem wskazówek, dotyczących komunikacji społecznej, dla rodziców i profesjonalistów chcących pomóc małym dzieciom z trudnościami w rozwoju społecznym, odnaleźć drogę w świecie i cieszyć się z interakcji z rówieśnikami. Autorka uwzględnia umiejętności kluczowe, takie jak inicjowanie interakcji, język ciała, rozumienie perspektywy innych ludzi, a także humor. Program jest ustrukturyzowany i idealny dla wczesnych interwencji, bo zasady społeczne podane są prosto i towarzyszą im podpowiedzi komunikacyjne, pomysły ćwiczeń i rady dotyczące tego, jak oceniać postępy dziecka. Można go łatwo włączyć do różnych sytuacji w życiu codziennym.

Książka "Wskazówki społeczne dla dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych i zaburzeń pokrewnych. Jak się ładnie witać, mówić świetne komplementy i bawić się z przyjaciółmi" - Tarin Varughese - oprawa miękka - Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna. Książka posiada 116 stron i została wydana w 2012 r. Cena 22.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Codzienność dziecka z zespołem - okładka książki

Codzienność dziecka z zespołem Aspergera

Agnieszka Borkowska, Beata Grotowska
Metoda Wczesnego Startu dla dziecka - okładka książki

Metoda Wczesnego Startu dla dziecka z autyzmem...

Sally J. Rogers, Geraldine Dawson, Laurie A. Vismara
Produkty podobne:
Grządki żuka - okładka książki

Grządki żuka

Antoni Balejko, Dorota Kosakowska