pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Matematyka. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną cz. 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 96 s.
Wymiar: 220x305 mm
EAN: 9788380800021
ISBN: 978-83-8080-002-1
Data: 2015-08-21
41.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis podręcznika:

Niniejsza publikacja powstała z myślą o nauczycielach i terapeutach pracujących z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami oraz z dziećmi mającymi trudności w uczeniu się. Publikacja może mieć zastosowanie w szkołach specjalnych, klasach integracyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych oraz jako narzędzie diagnostyczne umożliwiające określenie deficytów i trudności ucznia oraz pozwalające na ustalenie planu terapii. Karty pracy mogą również posłużyć rodzicom do pracy z dziećmi w domu. Rozumienie elementarnych pojęć matematycznych jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania dziecka w środowisku, rozwoju jego funkcji poznawczych oraz kształtowania samodzielnego myślenia logicznego. U uczniów z niepełnosprawnością intelektualną dokonywanie analizy i syntezy, klasyfikowanie, wykrywanie różnic i podobieństw oraz orientacja w stosunkach przestrzennych są zaburzone i wymagają szczególnej konkretyzacji oraz ćwiczeń. Karty pracy (część 1) zawierają zadania dotyczące elementarnych pojęć matematycznych w zakresie:
1. Umiejętności wyodrębniania zbiorów;
2. Orientacji w stosunkach przestrzennych (orientacji w schemacie ciała, sytuowania przedmiotów w przestrzeni);
3. Wyodrębniania cech wielkościowych i ich porównywania;
4. Rozpoznawania figur geometrycznych (odróżnianie i nazywanie podstawowych figur, układanie figur według podanego wzoru, rysowanie i kreślenie figur, rozpoznawanie figur w otoczeniu).

Podręcznik „Matematyka. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną cz. 1” - oprawa miękka - Wydawca: HARMONIA. Cena 41.33 zł. Zapraszamy na zakupy!