pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Python i praca z danymi. Przetwarzanie, analiza, modelowanie i wizualizacja

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
EAN: 9788328383609
ISBN: 978-83-2838-360-9
Data: 2022-04-14
61.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Analiza danych sprawia, że dzięki ich dużym i mniejszym kolekcjom uzyskujemy wartościową wiedzę, która pozwala na podejmowanie najlepszych decyzji. Dzieje się to poprzez odkrywanie wzorców lub trendów. Obecnie Python udostępnia przeznaczone specjalnie do tego celu narzędzia i biblioteki. Możemy więc łatwo korzystać z wyrafinowanych technik wydobywania wiedzy z danych. Aby jednak osiągnąć zamierzone efekty, trzeba dobrze poznać zarówno metodologię analizy danych, jak i zasady pracy ze służącymi do tego narzędziami.

Dzięki tej książce zdobędziesz wszystkie potrzebne informacje i umiejętności, aby skutecznie używać Pythona do analizy danych. Omówiono tu niezbędne podstawy statystyki i zasady analizy danych. Wyczerpująco przedstawiono zaawansowane zagadnienia dotyczące przygotowania, przetwarzania i modelowania danych, a także ich wizualizacji. W zrozumiały sposób wyjaśniono takie procesy jak inteligentne przetwarzanie i analizowanie danych za pomocą algorytmów uczenia maszynowego: regresji, klasyfikacji, analizy głównych składowych czy analizy skupień. Nie zabrakło praktycznych przykładów przetwarzania języka naturalnego i analizy obrazów. Ciekawym zagadnieniem jest również wykonywanie obliczeń równoległych za pomocą biblioteki Dask.

W książce między innymi:
podstawy analizy danych i korzystanie z bibliotek Num Py i pandas
praca z danymi w różnych formatach
interaktywna wizualizacja z bibliotekami Matplotlib, seaborn i Bokeh
inżynieria cech, analiza szeregów czasowych i przetwarzanie sygnałów
zaawansowana analiza danych tekstowych i obrazów
Python: wydobywaj z danych wiedzę o wielkiej wartości!
O autorach
Avinash Navlani był wykładowcą akademickim, obecnie wdraża narzędzia do analizy danych wielkoskalowych i tworzenia modeli. Angażuje się w projekty badawcze.

Armando Fandango specjalizuje się w dziedzinie głębokiego uczenia, uczenia maszynowego, rozproszonego przetwarzania danych i metod obliczeniowych. Jest konsultantem, projektantem i autorem książek.

Ivan Idris jest programistą, twórcą hurtowni danych i analitykiem biznesu. Słynie ze schludnego kodu i z interesującego sposobu pisania.

Książka "Python i praca z danymi. Przetwarzanie, analiza, modelowanie i wizualizacja" - Avinash Navlani, Armando Fandango, Ivan Idris - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2022 r. Cena 61.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.