pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wołyń. Wspomnienia ocalałych. Tom 1
Książki »
Tytuł książki:

Wołyń. Wspomnienia ocalałych. Tom 1

Autor książki:

Marek A. Koprowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788376745336
ISBN: 978-83-7674-533-6
Data: 2016-07-12
35.09  49.90  14.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wołyń. Wspomnienia ocalałych. Tom 1 - opis książki:

Wspomnienia ludzi, którzy przeszli przez piekło.

Utworzone w 1921 roku województwo wołyńskie miało stać się Ziemią Obiecaną dla osiedlających się tam Polaków. Wielu spośród nich było legionistami Józefa Piłsudskiego i bohaterami wojny polsko-bolszewickiej.

Jednak II wojna światowa wymazała ten obszar z mapy Polski. Przedtem jednak jego mieszkańcy przeszli katorgę okupacji sowieckiej i niemieckiej oraz piekło ukraińskich rzezi.

Ale przecież życie na Wołyniu to nie tylko lata okupacji i bestialskie ludobójstwo, świadomie zaplanowane i przeprowadzone przez Ukraińców w 1943 roku. Zgromadzone w niniejszym tomie relacje mówią także wiele o życiu na Wołyniu przed II wojną światową, o świecie, który przestał istnieć. Dopowiadają również dalsze, powojenne losy ich bohaterów.

To unikatowe, bezpośrednie wspomnienia Polaków, którzy osoobiście doświadczyli na Wołyniu gehenny ze strony trzech wrogów. Niektórzy podjęli z nimi walkę. Niemniej jednak po wygranej ponoć wojnie musieli opuścić swoje domy i na nowo zapuścić brutalnie wyrwane korzenie w nowych granicach Polski. Z trudem znosili swój los i spadające na nich prześladowania ze strony niechętnej im władzy ludowej.

Wszystkie zgromadzone tu relacje pieczołowicie opracował Marek A. Koprowski - pisarz, dziennikarz i reporter, niestrudzony tropiciel wciąż istniejących śladów polskości na dawnych Kresach II Rzeczpospolitej.

Marek Koprowski jest jednym z najciekawszych polskich popularyzatorów historii.

"Do Rzeczy"

Książka "Wołyń. Wspomnienia ocalałych. Tom 1" - Marek A. Koprowski - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2016 r. Cena 35.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]