pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wolność i spluwa. Podróż przez uzbrojoną Amerykę. Podróż przez uzbrojoną Amerykę

Autor książki:

Dan Baum

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 140x225 mm
EAN: 9788380496316
ISBN: 978-83-8049-631-6
Data: 2018-02-28
34.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dan Baum od dziecka interesował się bronią. Z wiekiem do zachwytu dołączyła refleksja: czy w dobie masakr można jeszcze mówić o "zdrowej fascynacji bronią"? Czy kolejne strzelaniny nie powinny wpłynąć na zaostrzenie prawa? A może przeciwnie - jedynie powszechny dostęp do broni poprawiłby bezpieczeństwo mieszkańców USA?
W tym kraju wolności druga poprawka do konstytucji gwarantująca prawo do noszenia broni nieustannie podsyca żar dyskusji. Czy to możliwe, że prawda leży pomiędzy stanowiskami zagorzałych zwolenników i zdeklarowanych przeciwników?
Aby znaleźć odpowiedź, autor rusza w podróż po stanach, w których dostęp do broni stanowi podstawę wolności obywatelskiej. Rozmawia ze sportowcami, filmowcami, kobietami i mężczyznami, których pasją jest strzelectwo, kolekcjonerami i działaczami społecznymi, którzy walczą o odczarowanie złej sławy "kultury strzelania".

"Wolność i spluwa" znakomicie opowiada o fenomenie "uzbrojonej Ameryki". Jak mówi jeden z bohaterów książki: "ludzie kochają broń i jej nienawidzą. Zazwyczaj jednocześnie".


"Dan Baum jest w Ameryce przedstawicielem gatunku niemal równie wymarłego jak ptak dodo: liberałem, który nie tylko popiera bezwarunkowe prawo do noszenia broni, ale i sam ma jej sporą kolekcję. "Wolność i spluwa" to efekt jego dziennikarskiego śledztwa: podróżując przez Amerykę, odwiedzając sklepy, strzelnice i festyny oraz rozmawiając z pasjonatami, Baum poszukiwał odpowiedzi na pytanie, dlaczego Amerykanie tak kochają broń palną (oraz tak jej nienawidzą). I choć niektóre wnioski mogą wydać się kontrowersyjne, wgląd w sposób myślenia właścicieli karabinów samopowtarzalnych i noszonych do kościoła pistoletów jest fascynujący. Uważają oni, że druga poprawka gwarantuje im wolność, która jest ważniejsza od bezpieczeństwa. A noszenie broni to dla nich wyraz odpowiedzialności za siebie i otoczenie, męskości, indywidualizmu i patriotyzmu. "Zrozumielibyście nas lepiej, gdybyście podeszli do nas jako do przedstawicieli jednej z wielkich religii", powiedział pewien lider Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego. Baum przybliża jej teologię." Katarzyna Wężyk
"Dan Baum jest tym, czego Ameryka potrzebuje teraz najbardziej - liberałem z bronią." "The Dallas News"
"Wolność i spluwa" to szczery i pozbawiony uprzedzeń przewodnik po amerykańskiej kulturze broni. Swoją książką Baum wyświadczył społeczeństwu ogromną przysługę." "The Christian Science Monitor"
"Baum pozwala nam zrozumieć motywację i argumenty wielu Amerykanów popierających prawo posiadania broni i z ogromną wnikliwością prezentuje kalejdoskop postaci związanych z hasłem "wolność i spluwa". - "New York Review of Books"
"Przemyślane i świetnie uzasadnione antidotum na spolaryzowaną histerię związaną z problemem posiadania broni. Baum prezentuje zupełnie świeże stanowisko wobec drugiej poprawki - kompromis." "San Fransisco Chronicle"

Książka "Wolność i spluwa. Podróż przez uzbrojoną Amerykę. Podróż przez uzbrojoną Amerykę" - Dan Baum - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2018 r. Cena 34.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.