pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jadę sobie. Powrót do Azji

Autor książki:

Marzena Filipczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wielka Litera
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 205x144 mm
EAN: 9788380325067
ISBN: 978-83-8032-506-7
Data: 2020-08-18
26.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Podróż znaczy wolność, a najlepiej przekonać się o tym w samotnej podróży w najdalsze zakątki świata.
Marzenę Filipczak ciągnie tam, gdzie nie ma powtarzalnych hoteli z folderów turystycznych, a każdy dzień nie jest ograniczony all inclusive. Ona chce zobaczyć to, co widać z okien zdezelowanego lokalnego autobusu lub małego hoteliku za ruchliwym bazarem. Podsłuchuje, o czym rozmawiają kliencie okolicznego baru i czym emocjonują się miejscowe dzieciaki. Śpi tam, gdzie miejscowi czasem w pokoju pełnym karaluchów, a czasem w prywatnej wieżyczce na dachu hotelu z pięknym widokiem. Je to, co gospodarze - góry ryżu na liściu banana z sosami ze wspólnych miseczek, ostry dhal i dopiero co zdjęte z blachy czapati. To wszystko wędrując przez dżunglę, plantacje herbaty i tarasy ryżowe, zatrzymując się nad ciepłym oceanem, podziwiając ośnieżone szczyty i wsłuchując się w egzotyczne dźwięki wielkich miast.
Autorka wraca po latach w te same miejsca do Indii, Malezji, Tajlandii, Wietnamu i Kambodży i sprawdza, jak zmieniło się życie mieszkańców. Mówi też o bezpieczeństwie samotnej (i nie tylko) kobiety w podróży i odpowiada na pytania, które powstrzymują wiele osób od przeżycia przygody życia.

Książka "Jadę sobie. Powrót do Azji" - Marzena Filipczak - oprawa miękka - Wydawnictwo Wielka Litera. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.