pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Obraz Włoch w polskim piśmiennictwie geograficznym i podróżniczym osiemnastego wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Oprawa: miękka
Ilość stron: 347 s.
Wymiar: 165 X 235 mm
EAN: 9788374411141
ISBN: 83-7441-114-7
Data: 2005-05-23
29.05  35.75  6.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Obraz Włoch w polskim piśmiennictwie geograficznym i podróżniczym osiemnastego wieku - Małgorzata E. Kowalczyk - opis książki:

Książka Małgorzaty Ewy Kowalczyk jest pierwszym opracowaniem stanu wiedzy żyjących w XVIII wieku Polaków o Włoszech i ich mieszkańcach. Daje ona dobrą charakterystykę wydawanego wówczas w Polsce piśmiennictwa geograficznego, a także utrwalonych w relacjach refleksji spisanych w czasie odbywania przez ich autorów podróży do Włoch. Dzięki umiejętnemu połączeniu zawartych w tych źródłach dwóch warstw informacyjnych (propagowanych przez piśmiennictwo stereotypów i zanotowanych w pamiętnikach prywatnych opinii) powstało dobrze napisane i bogato udokumentowane studium z historii kontaktów polsko-włoskich. Stanowi ono znaczący i interesujący wkład w badania nad staropolskim oglądem świata.
Prof. dr hab. Marian Chachaj
Monografia Małgorzaty Ewy Kowalczyk nawiązuje do znanego nurtu w polskich badaniach nad przeszłością Włoch (od Kazimierza Chłędowskiego poprzez Henryka Barycza do Alojzego Sajkowskiego). Autorka stara się przybliżyć nam znajomość tego kraju wśród Polaków żyjących w XVIII stuleciu. Podstawą nakreślonego przez nią obrazu są informacje zaczerpnięte z kompendiów geograficznych i diariuszów oraz notatek z podróży. Jest to praca napisana zgodnie z nowoczesnym spojrzeniem metodologicznym.
Prof. dr hab. Krystyn Matwijowski

Książka „Obraz Włoch w polskim piśmiennictwie geograficznym i podróżniczym osiemnastego wieku” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 347 stron i została wydana w 0000 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Obraz Włoch w polskim piśmiennictwie geograficznym i podróżniczym..."
Małgorzata E. Kowalczyk - autor m.in.:
Filim a historia. Szkice z dziejów - okładka książki
Filim a historia. Szkice z dziejów wizualnych Małgorzata E. Kowalczyk, Jacek Szymala;
Z dziejów kultury czasów nowożytnych - okładka książki
Z dziejów kultury czasów nowożytnych Małgorzata E. Kowalczyk;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Polska Italia - okładka książki
Polska Italia Marian Kałuski
Obraz Kanady w Polsce - okładka książki
Obraz Kanady w Polsce Mirosława Buchholtz (red.)