pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Obraz Włoch w polskim piśmiennictwie geograficznym i podróżniczym osiemnastego wieku

Autor książki:

Małgorzata E. Kowalczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2005
Oprawa: miękka
Ilość stron: 347 s.
Wymiar: 165X235 mm
EAN: 9788374411141
ISBN: 83-7441-114-7
Data: 2005-05-23
29.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka Małgorzaty Ewy Kowalczyk jest pierwszym opracowaniem stanu wiedzy żyjących w XVIII wieku Polaków o Włoszech i ich mieszkańcach. Daje ona dobrą charakterystykę wydawanego wówczas w Polsce piśmiennictwa geograficznego, a także utrwalonych w relacjach refleksji spisanych w czasie odbywania przez ich autorów podróży do Włoch. Dzięki umiejętnemu połączeniu zawartych w tych źródłach dwóch warstw informacyjnych (propagowanych przez piśmiennictwo stereotypów i zanotowanych w pamiętnikach prywatnych opinii) powstało dobrze napisane i bogato udokumentowane studium z historii kontaktów polsko-włoskich. Stanowi ono znaczący i interesujący wkład w badania nad staropolskim oglądem świata.
Prof. dr hab. Marian Chachaj
Monografia Małgorzaty Ewy Kowalczyk nawiązuje do znanego nurtu w polskich badaniach nad przeszłością Włoch (od Kazimierza Chłędowskiego poprzez Henryka Barycza do Alojzego Sajkowskiego). Autorka stara się przybliżyć nam znajomość tego kraju wśród Polaków żyjących w XVIII stuleciu. Podstawą nakreślonego przez nią obrazu są informacje zaczerpnięte z kompendiów geograficznych i diariuszów oraz notatek z podróży. Jest to praca napisana zgodnie z nowoczesnym spojrzeniem metodologicznym.
Prof. dr hab. Krystyn Matwijowski

Książka "Obraz Włoch w polskim piśmiennictwie geograficznym i podróżniczym osiemnastego wieku" - Małgorzata E. Kowalczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 347 stron i została wydana w 2005 r. Cena 29.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.