pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wojna o pieniądz 5. Decydujące starcie

Autor książki:

Song Hongbing

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wektory
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788365842275
ISBN: 978-83-6584-227-5
Data: 2020-04-02
46.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

SONG HONGBING to światowy ekspert w dziedzinie finansów, trafnie przewidział kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych subprime w 2007 roku, a także gospodarcze tsunami, które nadeszło w roku kolejnym. Obecnie pełni funkcje: szefa ośrodka badawczego Global Finance Research Institute, głównego redaktora magazynu "Global Finance", pierwszego strategicznego eksperta finansowego grupy Hong Yuan Securities Company Ltd., a także profesora wykładającego gościnnie na wielu chińskich uczelniach. W latach 1994-2007 mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych, do ojczyzny powrócił w 2008 roku. Liczące się na rynku korporacje zatrudniają go w charakterze konsultanta finansowego, bierze też udział w przygotowywaniu emisji papierów wartościowych. W lipcu 2009 roku uczestniczył w pracach na rzecz China Center for International Educational Exchange (Chińskiego Centrum Międzynarodowej Wymiany Ekonomicznej, CCIEE), organizując światowy szczyt think tanków; z sukcesem przewodniczył forum poświęconemu bezpieczeństwu finansowemu.

W SWOJEJ NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE Song Hongbing przybliża źródła najważniejszych konfliktów współczesnego świata, zarówno militarnych, jak i gospodarczych. W centrum jego rozważań znajduje się Bliski Wschód, arena niekończących się walk i dyplomatycznych targów. Izrael, Iran Arabia Saudyjska, a także Turcja to ogniska zapalne, które analizuje autor, spoglądając na ich przeszłość oraz możliwą przyszłość. Oprócz tego w najnowszym tomie cyklu "Wojna o pieniądz" tradycyjnie pojawia się pytanie o rolę Chin we współczesnym świecie, przede wszystkim w kontekście rywalizacji między potęgami morskimi pod wodzą USA a krajami dążącymi do hegemonii lądowej, takimi jak Państwo Środka.

Książka "Wojna o pieniądz 5. Decydujące starcie" - Song Hongbing - oprawa miękka - Wydawnictwo Wektory. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2020 r. Cena 46.38 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.