pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie. W jaki sposób polityka USA i NATO doprowadziła do politycznego kryzysu, wojny i ryzyka konfrontacji

Autor książki:

Benjamin Abelow

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wektory
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 84 s.
Wymiar: 125x185 mm
EAN: 9788365842800
ISBN: 978-83-6584-280-0
Data: 2023-03-13
23.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zwięzła i błyskotliwa analiza przyczyn trwającego na Ukrainie napięcia, będącego pretekstem dla militarnego zaangażowania NATO i USA. Książkę powinien przeczytać każdy, kto jest zdolny do racjonalnego i odpowiedzialnego myślenia o amerykańskim i europejskim bezpieczeństwie.

Jack F. Matlock, Jr - były ambasador USA w ZSRR.

Obowiązkowa lektura, dla każdego, kto jest zainteresowany zrozumieniem prawdziwych przyczyn katastrofyna Ukrainie. Abelow przekonująco argumentuje, że to Stany Zjednoczone i ich sojusznicy w NATO - a nie Władimir Putin - są głównymi jej winowajcami.

John J. Mearsheimer - profesor nauk politycznych na Uniwersytecie w Chicago.

Nieoceniony elementarz faktów i kalendarium wydarzeń, które doprowadziły do eskalacji działań wojennych na Ukrainie. Bez zrozumienia historii udokumentowanej w tej książce, trudno spodziewać się deeskalacji tej amerykańsko-rosyjskiej konfrontacji na wschodnich granicach.

Chas Freeman - były ambasador USA w Arabii Saudyjskiej i asystent
sekretarza obrony do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego.

Książka jest niezbędną lekturą dla osób zatroskanych o bezpieczeństwo narodowe USA i pokój Europy.

Douglas Macgregor - emerytowany pułkownik armii USA
odznaczony między innymi za męstwo w Iraku. Były dyrektor
naczelnego dowództwo sił sojuszniczych NATO w Europie
oraz doradca sekretarza obrony w administracji Donalda Trumpa.

Zwięzły, wyczerpujący i przystępny zarys wydarzeń, bezcenny dla zrozumienia, jak wojna po raz kolejny zawitała do Europy. Benjamin Abelow dowodzi, że kryzys na Ukrainie można było przewidzieć i go uniknąć.

Richard Sakwa - brytyjski politolog i profesor polityki
rosyjskiej i europejskiej na Uniwersytecie w Kent.

Stoimy przed realnym zagrożeniem nuklearnej eskalacji, mogącej stać się kresem cywilizacji. Książka Abelowa jest niezbędną lekturą dla wszystkich, którzy chcą tę wojnę zrozumieć, jak również zrozumieć, dlaczego trzydzieści lat po upadku Związku Radzieckiego zagrożenie nuklearne ponownie się pojawia.

Gilbert Doctorow - historyk i niezależny specjalista od spraw Rosji, mieszkający w Brukseli.

Benjamin Abelow pracował jako lobbysta w Waszyngtonie, pisząc, wykładając i lobbując w Kongresie USA w sprawie polityki zbrojeń nuklearnych.

Jest absolwentem wydziału historii europejskiej na Uniwersytecie w Pensylwanii oraz uczelni medycznej Uniwersytetu Yale. Inne obszary jego zainteresowań obejmują psychologię stresu pourazowego, w tym traumy wojennej.

Strona autorska:
www.benjaminabelow.com

Książka "Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie. W jaki sposób polityka USA i NATO doprowadziła do politycznego kryzysu, wojny i ryzyka konfrontacji" - Benjamin Abelow - oprawa miękka - Wydawnictwo Wektory. Książka posiada 84 stron i została wydana w 2023 r. Cena 23.64 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.