pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wojna nadejdzie jutro. Żołnierz legendarnego Kedywu AK ostrzega

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK Literanova
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788324070527
ISBN: 978-83-2407-052-7
Data: 2019-07-31
43.68  54.90  11.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wszystko zaczyna się od kłamstwa. Polska i Europa zostały zniszczone przez kłamstwa. Teraz ten fałsz serwowany jest na nowo. Na potrzeby polityki niszczy się pamięć i napina się strunę, która może pęknąć w sposób niekontrolowany.

Stanisław Aronson ps. Rysiek - Polak i Żyd, uciekł z transportu do Treblinki, walczył w szeregach AK, został ranny w powstaniu warszawskim.

Jeden z ostatnich żyjących autorytetów w bezkompromisowej rozmowie pyta i oskarża:
Dlaczego polskie państwo podziemne nie stanęło w obronie swoich żydowskich obywateli?
Po co tworzy się mit "żołnierzy wyklętych" ze szkodą dla wspaniałej tradycji AK?
Dlaczego manipuluje się historią i umacnia podziały?
Wasz świat może runąć tak jak kiedyś mój - ostrzega Aronson. Jednocześnie wierzy, że najważniejsze jest to, co ludzi łączy, i jeśli nie damy się zwieść historii opartej na kłamstwie, wciąż mamy szansę na Polskę ludzi wolnych, myślących i dobrych dla innych.

KSIĄŻKA, KTÓRA OTWORZY NAM OCZY


Emil Marat - dziennikarz, pisarz, Michał Wójcik - historyk, dziennikarz. Laureaci Nagrody Historycznej "Polityki". Autorzy bestsellerowych Ptaków drapieżnych - historii Lucjana "Sępa"  Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK.

Książka "Wojna nadejdzie jutro. Żołnierz legendarnego Kedywu AK ostrzega" - Michał Wójcik, Emil Marat, Stanisław Aronson - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK Literanova. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2019 r. Cena 43.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]