pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Zemsta. Zapomniane powstania w obozach Zagłady: Treblinka, Sobibór,...
Tytuł książki:

Zemsta. Zapomniane powstania w obozach Zagłady: Treblinka, Sobibór, Auschwitz-Birkenau

Autor książki:

Michał Wójcik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 432 s.
EAN: 9788366736849
ISBN: 978-83-6673-684-9
Data: 2021-04-12
32.96  49.90  16.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

W czasie II wojny światowej funkcjonowało na ziemiach polskich kilka obozów zagłady, których jedynym celem było wymordowanie ludności żydowskiej. Do dziś pokutuje przekonanie, że Żydzi się nie bronili, "szli jak barany na rzeź". Tymczasem żydowski opór to mało znana karta tej wojny. We wszystkich tych obozach istniała konspiracja, która doprowadziła do zbrojnych wystąpień i buntów. Dzięki heroicznej postawie więźniów, walczących z minimalną ilością broni, często na noże i gołe pięści, dwa z nich uwieńczone zostały spektakularnym sukcesem. Również za sprawą kobiet - żydowskich bohaterek.

Dzięki wnikliwym badaniom Michał Wójcik, autor nagradzanej i wysoko ocenianej "Treblinki 43", przedstawia w swoim intrygującym stylu te mało znane fakty. Niemniej interesujące są wątki poświęcone rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu oraz kontrowersyjna kwestia pomocy Żydom ze strony AK i struktur państwa podziemnego.

Książka "Zemsta. Zapomniane powstania w obozach Zagłady: Treblinka, Sobibór, Auschwitz-Birkenau" - Michał Wójcik - oprawa miękka - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2021 r. Cena 32.96 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Michał Wójcik - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wojna lekarzy Hitlera - okładka książki

Wojna lekarzy Hitlera

Bartosz T. Wieliński
Produkty podobne: