pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wojenne losy przedwojennych gwiazd

Autor książki:

Iwona Kienzler

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788311156364
ISBN: 978-83-1115-636-4
Data: 2019-04-29
29.16 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Życiem przedwojennych gwiazd kina, teatru i artystów kabaretowych nie pasjonowały się wyłącznie nastoletnie panienki. Wiele osób śledziło doniesienia prasy i plotki o swoich ulubieńcach, do aktorki Jadwigi Smosarskiej przychodziły listy pisane krwią jej wielbicieli, a ściany na klatkach schodowych domów, w których mieszkali Bodoi Żabczyński, pokrywały wyznania miłosne pisane przez zakochane w nich kobiety. Przedwojenne gwiazdy kina i kabaretu były celebrytami swoich czasów, ikonami stylu i elegancji, korzystającymi z uroków życiai nienarzekającymi na brak gotówki. Wielka zawierucha dziejowa, jaką była druga wojna światowa, ich życie zmieniła jednak diametralnie. Część wielkich przedwojennych artystów, zwłaszcza tych legitymujących się żydowskim pochodzeniem, musiała uciekać z kraju, inni stanęli przed wyborem życia w biedzie, kelnerowania lub występów w teatrach koncesjonowanych przez okupanta.

O tym, jak potoczyły się okupacyjne losy Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Iny Benity czy Mieczysławy Ćwiklińskiej i innych gwiazd, a także jak zginął zdrajca Igo Sym, opowiada właśnie publikacja Wojenne losy przedwojennych gwiazd.

Książka "Wojenne losy przedwojennych gwiazd" - Iwona Kienzler - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.16 zł. Zapraszamy na zakupy!