pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Jadwiga Andrzejewska na scenie i ekranie

Autor książki:

Roman Włodek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia Akademicka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 370 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788381380812
ISBN: 978-83-8138-081-2
Data: 2019-06-08
35.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Powstał wszechstronny portret aktorki, uwzględniający nie tylko jej role teatralne i filmowe, ale także występy kabaretowe, współpracę z radiem, telewizją? Powstał także ciekawy portret kobiety (wraz ze wszystkimi jej słabościami), która zaznała niedostatku, poznała smak ogromnej popularności, ale największe role teatralne stworzyła u schyłku życia, zupełnie zapomniana przez kino, które ją wykreowało. [...] Praca jest świetnie napisana, perfekcyjnie opracowana od strony bibliograficznej, określiłabym ją mianem wręcz wzorcowej monografii aktorskiej. [...] Powstał więc ostatecznie pasjonujący portret aktorki teatralnej, filmowej - portret człowieka o niebanalnym i trudnym życiorysie.

prof. dr hab. Małgorzata Hendrykowska
Dobrze się stało, że Roman Włodek napisał książkę poświęconą Jadwidze Andrzejewskiej. Aktorkę tę ciepło wspominają widzowie starszej generacji, natomiast nie zna jej młode pokolenie, zupełnie oderwane od kontaktów z przedwojennym kinem polskim. Książka Jadwiga Andrzejewska na scenie i ekranie wypełnia lukę w wiedzy o polskim teatrze i kinie, a dla młodych teatrologów i filmoznawców jest wzorem badawczej rzetelności, umiejętności docierania do trudno dostępnych źródeł
zawierających istotne informacje, dogłębnej znajomości epoki oraz - last but not least - elegancji i taktu w sposobie prezentowania niebanalnej biografii aktorki.

prof. dr hab. Grażyna Stachówna

Książka "Jadwiga Andrzejewska na scenie i ekranie" - Roman Włodek - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia Akademicka. Książka posiada 370 stron i została wydana w 2019 r. Cena 35.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.