pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Księżna Daisy. Pani na zamkach w Książu i Pszczynie

Autor książki:

Iwona Kienzler

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lira Publishing
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
EAN: 9788367654142
ISBN: 978-83-6765-414-2
Data: 2023-05-23
36.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Daisy - niegdysiejsza piękność i ozdoba najznamienitszych europejskich salonów zmarła w niedostatku, pozostawiając po sobie legendę.

Księżna Daisy von Pless, angielska arystokratka, która poślubiła księcia Jana Henryka XV Hochberga, pana na Książu i Pszczynie, uważana była za najpiękniejszą kobietę Europy przełomu XIX i XX wieku. Przez najbliższych nazywana Stokrotką, wydawała się być dzieckiem szczęścia: charyzmatyczna, podziwiana na salonach, wydana za bajecznie bogatego magnata. Wyprzedzała swoją epokę nowatorskim podejściem do kwestii dobroczynności, spraw socjalnych i ekologii. Słynęła z nieszablonowego zachowania, poważyła się np. ingerować w politykę, odwieczną domenę mężczyzn, angażując się w negocjacje pokojowe z darzącym ją sympatią cesarzem Wilhelmem II.

Uroda i bogactwo nie przyniosły jej niestety osobistego szczęścia. Życie nie szczędziło księżnej Daisy bolesnych i traumatycznych przeżyć: straciła dwójkę dzieci, zmagała się z nieuleczalną chorobą, rozwiodła się z niewiernym mężem, a po wojnie borykała się z problemami finansowymi.

Iwona Kienzler, autorka bestsellerowych biografii, przypomina nam tę niezwykłą postać, która urodziła się ponad 150 lat temu i nadal budzi podziw oraz zainteresowanie.

Książka "Księżna Daisy. Pani na zamkach w Książu i Pszczynie" - Iwona Kienzler - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Lira Publishing . Książka posiada 304 stron i została wydana w 2023 r. Cena 36.11 zł. Zapraszamy na zakupy!