pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Wizjonerskie organizacje. Skuteczne praktyki najlepszych z najlepszych
książka:

Wizjonerskie organizacje. Skuteczne praktyki najlepszych z najlepszych

Dane szczegółowe:
Wydawca: MT Biznes
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 472 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788380878716
ISBN: 978-83-8087-871-6
Data: 2019-11-08
42.85  64.90  22.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Wizjonerskie organizacje. Skuteczne praktyki najlepszych z najlepszych - Jim Collins, Jerry I. Porras - opis książki:

Istnieją firmy wizjonerskie i pozostałe. Firmy wizjonerskie to te, które trwają przez całe stulecia i nieprzerwanie rosną w siłę, mimo że ich założyciele odeszli dawno temu. To machiny postępu, które żyją własnym życiem. Pytanie brzmi: jak skonstruować taką machinę?
To pytanie zainspirowało autorów tej książki do zbadania tysiąca ośmiuset lat łącznej historii osiemnastu wizjonerskich firm, wśród których są między innymi: Walt Disney, Hewlett-Packard, 3M, Ford, IBM, Philip Morris, Sony, Wal-Mart, Citicorp, Marriott, Johnson & Johnson, Motorola, Boeing i American Express. Autorzy sięgają wstecz do czasów, kiedy te potężne dziś korporacje były raczkującymi przedsiębiorstwami. Opisują ich drogę do wielkości. Docierają do tego, co odróżnia firmy wizjonerskie od pozostałych. Opisują najważniejsze mechanizmy zarządzania wizjonerskimi organizacjami. To właśnie za sprawą tych mechanizmów przeciętne organizacje stają się nieśmiertelne:
- kultystyczna kultura - jak zmieniać pracowników w misjonarzy,
- wielkie, ryzykowne i śmiałe cele - czym rozpalać serca i umysły ludzi w firmie,
- geniusz ORAZ - jak godzić wiele sprzecznych priorytetów na drodze rozwoju,
- intraprzedsiębiorczość - jak nadać korporacji zwinność i elastyczność małej firmy,
- inkubowanie menedżerów - skąd brać dobrych ludzi w miejsce tych, którzy odchodzą.

Zamiast modnych chwilowo mądrości menedżerów wypływających na fali koniunktury i odchodzących z rynku, kiedy tylko prosperity ustępuje miejsca kryzysowi, zarządzający w firmach znajdą w tej książce sprawdzone koncepcje, które przetrwały próbę czasu. Koncepcje prowadzące do produktywnych zmian - zmian, które nie niszczą już istniejących fundamentów firmy (poza sytuacjami, w których te fundamenty trzeba dopiero zbudować).

Daleka przyszłość twojej firmy waży się już dziś. Kiedy przeczytasz tę książkę, dostrzeżesz, jak wiele jeszcze masz do zrobienia w twojej organizacji. Wejdź na ambitną drogę, jaką obrali inni konstruktorzy wizjonerskich firm.

***
Wizjonerskie organizacje to niezwykły podręcznik biznesowy, poparty szeroko zakrojonymi badaniami. Znajdziesz w nim mnóstwo niekonwencjonalnych wniosków. (...) Polecam go wszystkim.

Richard J. Tofel, "Wall Street Journal"
Wiele napisano o wyzwaniach, z jakimi zmierzyć się muszą młode firmy, jednak jeszcze trudniejsze bywa przetrwanie próby czasu i utrzymanie wcześniej zdobytej pozycji rynkowej. Książka Wizjonerskie organizacje to efekt wieloletnich, rzetelnych analiz firm, których strategie dojrzewały jak wino. Autorzy uniknęli typowych dla menedżerskich bestsellerów uproszczeń - pokazali, że na długotrwały sukces firmy nie składają się wyłącznie działania charyzmatycznych przywódców, ale też wypracowywane przez lata wizja, kultura i sposoby podejmowania decyzji biznesowych.

dr hab. Krzysztof Klincewicz, Katedra Teorii Organizacji Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Autorzy nie obawiają się podważać często spotykanych stereotypów o organizacjach osiągających sukces. Słusznie zauważają, że to nie charyzmatyczne przywództwo i sztucznie sformułowane wizje, lecz ciągła zdolność do przezwyciężania samych siebie, zadawania właściwych pytań, eksperymentowania, a jednocześnie skoncentrowania się na głównym celu są czynnikami stymulującymi sukces w długim okresie. Ta lektura motywuje czytelnika do zdefiniowania, co dla jego firmy jest krytycznym czynnikiem sukcesu.

Andrzej Dąbrowski, były prezes zarządu Philip Morris Polska

Książka „Wizjonerskie organizacje. Skuteczne praktyki najlepszych z najlepszych” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo MT Biznes.

Książka posiada 472 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wizjonerskie organizacje. Skuteczne praktyki najlepszych z najlepszych"
Jim Collins, Jerry I. Porras - autor m.in.:
Pięć najważniejszych pytań - okładka książki
Pięć najważniejszych pytań Jim Collins, Peter F. Drucker, Frances Hesselbein;
Produkty podobne:
Sztuka dla biznesu. Wspieranie - okładka książki
Sztuka dla biznesu. Wspieranie kreatywności w... Agnieszka Wojtczuk-Turek (red.)