pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wizje polityki. Tom 1. Rozważania o metodzie

Autor książki:

Quentin Skinner

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 332 s.
Wymiar: 143x203 mm
EAN: 9788380901544
ISBN: 978-83-8090-154-4
Data: 2017-01-13
Cena wydawcy: 38.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Quentin Skinner to jeden z najwybitniejszych współczesnych badaczy myśli politycznej. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Londyńskim, w latach 1962-2008 był profesorem nauk politycznych i historii nowożytnej na Uniwersytecie w Cambridge. Był twórcą i jednym z głównych przedstawicieli tzw. szkoły z Cambridge w badaniach historycznych (razem z J. Dunnem i J.G.A. Pocockiem). Określany bywa jednym z apostołów Uniwersytetu w Cambridge.

Jego - powstające na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci - prace wyznaczają nie tylko ważne kierunki badań nad myślą polityczną wczesnej nowożytności, ale stanowią jednocześnie istotne punkty odniesienia do najważniejszych dyskusji metodologicznych w humanistyce nowożytnej. Dzisiaj Skinnera w świecie czytają nie tylko historycy, lecz także socjologowie, historycy myśli politycznej czy literaturoznawcy. Powodem tego jest proponowana przez brytyjskiego myśliciela metodologia badań humanistycznych, której wykładnią jest tłumaczona przez nas książka, stanowiąca pierwszą część trzytomowej edycji stanowiącej opus magnum Skinnera: Visions of Politics. Pozostałe tomy: Renaissance Virtue i fundamentalne dzieło o Hobbesie, będą ukazywały się w Wydawnictwie Naukowym UKSW sukcesywnie.

Książka "Wizje polityki. Tom 1. Rozważania o metodzie" - Quentin Skinner - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Książka posiada 332 stron i została wydana w 2016 r.