pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wielowymiarowość procesu rehabilitacji. Seria: Problemy edukacji,...
Książki »
Tytuł książki:

Wielowymiarowość procesu rehabilitacji. Seria: Problemy edukacji, rehabilitacji i socjalizacji osób niepełnosprawnych. Tom 2

Autor książki:

Jerzy Rottermund

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 188 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788373087491
ISBN: 978-83-7308-749-1
Data: 2007-06-27
Przecena!!! 21.68  29.80  8.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zainteresowanie osobami z różnymi rodzajami dysfunkcji, ich potrzebami i możliwościami podlega ciągłej ewolucji. Analizując dane z literatury omawiającej problemy osób niepełnosprawnych w ciągu ostatnich stu lat, można zaobserwować zmiany w podejściu do procesu terapii, edukacji, socjalizacji i rehabilitacji.

Obecnie poglądy na funkcjonowanie osób niepełnosprawnych wskazują na celowość i trafność w podejmowaniu przez nie same decyzji i branie odpowiedzialności za swoje postawy i rozwój. W książce znajdziemy m.in. rozważania na temat poczucia jakości życia niepełnosprawnych, pozytywnych postaw społecznych warunkujących skuteczną rehabilitację, problemu zapomnianych niepełnosprawnych pacjentów, psychologicznych wyznaczników walki z chorobą, statusu osób niepełnosprawnych, metod terapii wobec dzieci z defektami.

Zawarte w publikacji treści powinny przyczynić się do poszerzenia i upowszechnienia wiedzy w obszarze tak trudnym i skomplikowanym, jakim jest praca z osobami niepełnosprawnymi

Książka "Wielowymiarowość procesu rehabilitacji. Seria: Problemy edukacji, rehabilitacji i socjalizacji osób niepełnosprawnych. Tom 2" - Jerzy Rottermund (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Impuls. Książka posiada 188 stron i została wydana w 2007 r. Cena 21.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jerzy Rottermund (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Uczeń niepełnosprawny i jego nauczyciel - okładka książki

Uczeń niepełnosprawny i jego nauczyciel w przestrzeni...

Zenon Gajdzica, Jerzy Rottermund, Anna Klinik
Produkty podobne:
Uczeń niepełnosprawny i jego nauczyciel - okładka książki

Uczeń niepełnosprawny i jego nauczyciel w przestrzeni...

Zenon Gajdzica, Jerzy Rottermund, Anna Klinik