pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wiedźmie drzewo

Autor książki:

Tana French

Dane szczegółowe:
Wydawca: Albatros
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 640 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788381255400
ISBN: 978-83-8125-540-0
Data: 2019-05-16
34.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nowa, błyskotliwa, trzymająca w napięciu powieść irlandzkiej pisarki, którą Washington Post uznał za najważniejszą autorkę kryminałów ostatniego dziesięciolecia.
W korzeniach kryje się zło!
Toby jest rozpieszczanym przez los lekkoduchem. Ma wspaniałych przyjaciół, świetną dziewczynę i pracę, którą lubi i w której doskonale się sprawdza. Jego beztroskie życie przerywa dramatyczne wydarzenie Toby przyłapuje na gorącym uczynku włamywaczy i zostaje przez nich brutalnie pobity.
Fizyczne i psychiczne rany leczy na prowincji, w domu, w którym jako dziecko spędzał wakacje z kuzynami. Opiekując się śmiertelnie chorym wujem, Toby stopniowo dochodzi do siebie. Czuje się już naprawdę dobrze, kiedy musi się zmierzyć ze wstrząsającym odkryciem: w pniu rosnącego w ogrodzie starego wiązu zostaje znaleziony ludzki szkielet.
Badania dowodzą, że kości należą do jednego ze szkolnych kolegów Toby ego, a śledztwo policji wkrótce koncentruje się właśnie na nim. Usiłując dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się w gospodarstwie wuja, Toby odkrywa mroczne sekrety z przeszłości swojej i własnej rodziny. Okazuje się, że to, co pamięta z dzieciństwa, jest tylko wyobrażeniem, a prawda jest zupełnie inna
Powieść Wiedźmie drzewo znalazła się w wielu zestawieniach najlepszych książek roku:
Jedna z książek, których absolutnie nie wolno przegapić wg VOGUE
Jedna z dziesięciu najlepszych powieści kryminalnych roku wg CRIMEREADS
Jedna z najlepszych książek wg redaktorów LITERARY HUB
Jedna z najlepszych książek roku według Jane Maslin, redaktorki dziennika THE NEW YORK TIMES
Nadzwyczajna! Tak ponurą książkę mógłby napisać Thomas Hardy French jest równie doskonała warsztatowo, choć posługuje się znacznie nowocześniejszym językiem.
Stephen King, The New York Times
Ta powieść odpowiada nie tylko na pytanie kto zabił?, ale także na bardziej fundamentalne kim jestem?. French jest mistrzynią gęstej intrygi i nieoczekiwanych zwrotów akcji. A rozwiązanie zagadki jest naprawdę zdumiewające.
O, The Oprah Magazine
Niezwykle interesujące portrety psychologiczne i fascynująca zagadka kryminalna to znaki rozpoznawcze Tany French i bardzo mocne strony jej pisarstwa.
LA Times
Coś niesamowitego! French jest mistrzynią psychologicznych niuansów ma się wrażenie, że nie tylko bawi się swoimi bohaterami, ale też, że czytelnicy stają się marionetkami w jej sprawnych dłoniach.
Vogue
W Wiedźmim drzewie Tana French wspina się na wyżyny swojego talentu. To jej jak dotąd najlepsza i najbardziej intrygująca powieść. Nie skręćcie karku bo pod koniec książki autorka przygotowała naprawdę gwałtowny i niespodziewany zwrot akcji!
Janet Maslin, The New York Times
French niezwykle zręcznie układa wszystkie elementy łamigłówki. Bardzo wciągająca i psychologicznie głęboka powieść.
Kirkus Reviews

Książka "Wiedźmie drzewo" - Tana French - oprawa miękka - Wydawnictwo Albatros. Książka posiada 640 stron i została wydana w 2019 r. Cena 34.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.