pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wiarygodność akademicka w edukacyjnych praktykach
Tytuł książki:

Wiarygodność akademicka w edukacyjnych praktykach

Autor książki:

Jacek Piekarski, Danuta Urbaniak-Zając

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 244 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788380881020
ISBN: 978-83-8088-102-0
Data: 2017-02-15
37.01  39.90  2.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

W prezentowanej publikacji autorzy spoglądają w przeszłość uniwersytetu, by zadać również pytania o współczesny sens podejmowanych wcześniej zobowiązań i sposób wywiązywania się z nich. Zajmują się kwestią różnic dyscyplinarnego podejścia do rzeczywistości i postulują, by różnice te traktować jako drugoplanowe wobec wagi wspólnego zadania, jakim jest pomyślne kształcenie-wychowanie. Proponują "wspólnotę myśli", przeciwstawioną "wspólnocie instytucjonalnej", i to z nią wiążą nadzieje na pozytywne zmiany w edukacyjnej praktyce.

Drugi zasadniczy temat podejmowany w książce to pytanie o wiarygodność. Autorów interesuje społeczny i kulturowy kontekst kultury akademickiej, która jest, ich zdaniem, w dużej mierze kulturą racjonalizowania niepewności dotyczącej wiedzy, radzenia sobie z jej różnorodnymi odmianami. Podkreślają, że rozwiązywanie dylematów w tym zakresie ma sens egzystencjalny i wpływa na praktykę społeczną. Odnoszą się do zgłaszanych współcześnie wątpliwości dotyczących kultury akademickiej i jej wiarygodności, które sprawiają, że często mówi się już nawet o "zagubieniu" - wskazują na trudności w udzieleniu odpowiedzi na zasadnicze pytania: czym jest nauka, uniwersytet, dyscyplina wiedzy, czy też kim się jest osobiście jako jej zaangażowany uczestnik.

Książka "Wiarygodność akademicka w edukacyjnych praktykach" - Jacek Piekarski, Danuta Urbaniak-Zając (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 244 stron i została wydana w 2016 r. Cena 37.01 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jacek Piekarski, Danuta Urbaniak-Zając (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne:
Akademickie kształcenie pedagogów - okładka książki

Akademickie kształcenie pedagogów w procesie zmiany....

Jacek Piekarski, Danuta Urbaniak-Zając