pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wdrażanie innowacji społecznych przez wiejskie organizacje pozarządowe i lokalne grupy działania

Autor książki:

Katarzyna Zajda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 230 s.
EAN: 9788382207248
ISBN: 978-83-8220-724-8
Data: 2022-04-14
Cena wydawcy: 49.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W monografii podjęto rzadko poruszaną w Polsce, a jednocześnie bardzo popularną w krajach zachodnich problematykę wdrażania innowacji społecznych. Na podstawie bogatego materiału empirycznego próbowano dociec, na czym polegają nietypowe praktyki rozwiązywania lokalnych problemów społecznych wdrażane przez wiejskie organizacje pozarządowe oraz lokalne grupy działania. Co może stymulować proces ich realizacji Czy znacząca jest tutaj współpraca tych organizacji z innymi podmiotami i udział mieszkańców wsi w ich rozwiązywaniu Jakie efekty przynoszą innowacje społeczne
Publikację kończą rekomendacje dotyczące wspierania innowacji społecznych sformułowane w odniesieniu do specyfiki wiejskich organizacji pozarządowych oraz stosunkowo nowych podmiotów wspomagających rozwój wsi, to jest lokalnych grup działania. Czytelnik odnajdzie w niej zarówno przegląd najnowszej literatury przedmiotu dotyczącej tego typu innowacji, problemową analizę efektów badań socjologicznych (prowadzonych z wykorzystaniem metody jakościowej i ilościowej), jak i inspiracje do podjęcia kolejnych analiz.

Książka "Wdrażanie innowacji społecznych przez wiejskie organizacje pozarządowe i lokalne grupy działania" - Katarzyna Zajda - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 230 stron i została wydana w 2022 r.