pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Warszawa - czyje jest miasto?
Tytuł książki:

Warszawa - czyje jest miasto?

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788373833395
ISBN: 978-83-7383-339-5
Data: 2009-01-23
33.64  38.00  4.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Książka jest dziełem Autorów wywodzących się z trzech dyscyplin naukowych: antropologii kulturowej, geografii i socjologii. Jest to więc praca interdyscyplinarna, której wspólny mianownik stanowi Warszawa. Zamysł jest jednak szerszy, ponieważ na konkretnym przykładzie Autorzy chcieli odpowiedzieć na pytanie: czyje jest współczesne miasto, do którego należą ulice i place, jaki jest zakres prywatyzacji przestrzeni? Czy istnieją jeszcze obywatele miasta, czy tylko jego użytkownicy? Czy miasto należy jeszcze do jego mieszkańców, czy tylko do wielkich korporacji i deweloperów, których działalności przyglądają się biernie bezsilne i nieudolne władze miasta.

Książka przedstawia miasto deweloperów, którzy budują dzielnice biznesu i zamknięte, otoczone murami osiedla mieszkaniowe, pokazuje jak mieszkańcy radzą sobie w mieście i jak użytkują jego przestrzeń. Architekci, urbaniści, działacze samorządowi oraz ludzie związani z miastem sentymentem i pasją wyrażają swoje opinie o warszawskiej metropolii, jaka jest i jaką chcieliby ją widzieć. Książka zawiera także dyskurs o Warszawie, który toczy się na łamach prasy i internetowych forach.

Książka "Warszawa - czyje jest miasto?" - Bohdan Jałowiecki, Elżbieta A. Sekuła, Maciej Smętkowski, Anna Tucholska - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2009 r. Cena 33.64 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Bohdan Jałowiecki, Elżbieta A. Sekuła, Maciej Smętkowski, Anna Tucholska - autor m.in.:
Produkty podobne:
Tradycja dla Współczesności. Ciągłość - okładka książki

Tradycja dla Współczesności. Ciągłość i Zmiana....

Jan Adamowski, Marta Wójcicka (red.)
Nowa kwestia miejska - okładka książki

Nowa kwestia miejska

Andy Merrifield