pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
W labiryncie wychowania. Wyzwania edukacyjne w ujęciu interdyscyplinarnym
Tytuł książki:

W labiryncie wychowania. Wyzwania edukacyjne w ujęciu interdyscyplinarnym

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788327700735
ISBN: 978-83-2770-073-5
Data: 2014-02-20
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Edukacja w obliczu przemian społecznych
Edukacja w obliczu przemian społecznych 41.55 zł pozycja dostępna!

W labiryncie wychowania. Wyzwania edukacyjne w ujęciu interdyscyplinarnym - opis książki:

Zmieniające się współczesne społeczeństwo warunkuje i określa przemiany w wielu dziedzinach życia. Na naszych oczach tworzy się nowa rzeczywistość społeczna i edukacyjna. Wychowanie młodych ludzi jest jednym z najważniejszych obszarów życia społecznego. Celem niniejszej pracy jest zwrócenie uwagi na powszechne zjawiska i procesy, które mają istotny wpływ na edukację. Chcemy pokazać, jak społeczeństwo zmienia się i jakie wiążą się z tym wyzwania dla wychowawcy, dyrektora szkoły czy systemu edukacji.

Prezentowana praca zbiorowa W labiryncie wychowania ma charakter interdyscyplinarny. Wpisuje się ona w zamysł wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży w zmieniającym się kontekście społeczno-edukacyjnym. Owe potrzeby zostały zarysowane w pięciu obszarach: a) filozoficzno-antropologiczny; b) religijno-pastoralny; c) media i Internet; d) sztuka i nauki humanistyczne; e) szkoła i profilaktyka.

Mamy nadzieję, że przedstawione w publikacji wyniki badań otworzą możliwości dalszej diagnozy i przyczynią się do podjęcia adekwatnych wysiłków wychowawczych, by skutecznie odpowiedzieć na wyzwania, które stoją przed polską edukacją.

Książka „W labiryncie wychowania. Wyzwania edukacyjne w ujęciu interdyscyplinarnym” - oprawa miękka - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 380 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""