pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Uwarunkowania funkcjonowania kapitałowego systemu emerytalnego w Polsce i podstawowe metody oceny jego efektywności

Autor książki:

Elżbieta Ociepa-Kicińska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 121 s.
EAN: 9788379723928
ISBN: 978-83-7972-392-8
Data: 2020-10-31
Cena wydawcy: 40.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Podstawowym celem funkcjonowania systemu emerytalnego jest zapewnienie obywatelom dochodu oraz eliminacja ryzyka ubóstwa po zakończeniu ich aktywności zawodowej.

Tradycyjne systemy emerytalne, oparte na zasadzie repartycji, nie są odporne na zmiany w strukturze demograficznej społeczeństwa. Jednym z rozwiązań prowadzących do złagodzenia pogarszania się sytuacji ludzi w wieku emerytalnym jest reformowanie systemów emerytalnych z zastosowaniem części kapitałowej, której podstawowym założeniem jest uzależnienie przyszłych emerytur uczestników od wartości składek
gromadzonych i pomnażanych przez cały okres aktywności zawodowej.

Publikacja przeznaczona jest dla wielu środowisk, przede wszystkim dla przedstawicieli środowiska nauki, zainteresowanych interdyscyplinarną problematyką zabezpieczenia emerytalnego, menedżerów zarządzających podmiotami związanymi z produktami inwestycyjnymi, przedsiębiorców podejmujących decyzje w zakresie pakietu socjalnego proponowanego swoim pracownikom, studentów uczelni należących do dziedziny nauk
społecznych oraz - a może przede wszystkim - osób, dla których konstrukcja systemu emerytalnego i zagadnienia związane z jego efektywnością inwestycyjną są zawiłe i nie do końca jasne. Wszak problem zabezpieczenia emerytalnego dotyczy nas wszystkich.

Ze wstępu

Książka "Uwarunkowania funkcjonowania kapitałowego systemu emerytalnego w Polsce i podstawowe metody oceny jego efektywności" - Elżbieta Ociepa-Kicińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Książka posiada 121 stron i została wydana w 2020 r.