pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Nowa kwestia miejska
Nowa kwestia miejska 41.78 zł pozycja dostępna!
podręcznik:

Urbanizacja na świecie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 392 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 978830115127002
ISBN: 978-83-0115-127-0
Data: 2008-11-18
Cena wydawcy: 39.00 złpozycja niedostępna

Urbanizacja na świecie - Daniela Szymańska - opis książki:

Problematyka badawcza miast jest bardzo ważna i niezwykle aktualna, ponieważ Ziemia stała się planetą miast, a urbanizacja to jeden z najbardziej widocznych procesów obejmujących współczesną cywilizację. Obserwuje się zarówno jej skutki pozytywne, jak i negatywne, np. nadmierny wzrost aglomeracji miejskich, megalopolis. Ma ona duży wpływ na dynamikę i strukturę społeczną oraz na warunki życia ludności. Charakter urbanizacji jest odbiciem stosunków społeczno-ekonomicznych i politycznych, w jakich ona zachodzi. Jej niekontrolowany przebieg w niektórych krajach (zwłaszcza rozwijających się) pogłębia rozbieżności społeczne.
Celem niniejszej pracy jest zapoznanie czytelnika z tematyką światowej urbanizacji, w której opisano: - różnice w jej poziomie w różnych częściach naszego globu - odmienności procesu i przejawów urbanizacji, jej fenomenu - potęgę miast w procesach integracyjnych, globalizacyjnych, megalopolizacji świata - miastocentryczny model gospodarki światowej - pozytywne i negatywne przejawy urbanizacji w różnych zakątkach naszego globu.
Analizę procesu urbanizacji autorka przeprowadziła na podstawie materiałów zebranych dla 214 państw świata. Zakres czasowy opracowania jest bardzo szeroki - obejmuje zarówno początki kształtowania się miast i koncentracji w nich ludności, jak i przedstawia przebieg procesu urbanizacji w chwili obecnej. Główny nacisk położono jednak na ostatnie 60 lat, kiedy urbanizacja przybrała wyraźnie na sile.
Książka jest przeznaczona dla wykładowców i studentów geografii, socjologii, urbanistyki, gospodarki przestrzennej, stosunków międzynarodowych i ekonomii.

Książka „Urbanizacja na świecie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 392 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Urbanizacja na świecie"
Daniela Szymańska - autor m.in.:
Geografia osadnictwa - okładka książki
Geografia osadnictwa Daniela Szymańska;