pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Geografia osadnictwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 168x238 mm
EAN: 9788301173579
ISBN: 978-83-0117-357-9
Data: 2013-09-02
81.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka została napisana na podstawie wyników badań i materiałów zebranych przez Autorkę podczas wielu naukowo-badawczych wyjazdów terenowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Przedstawiono i wyjaśniono w niej następujące zagadnienia:
- powstanie i rozwój geografii osadnictwa,
- uwarunkowania środowiskowe, społeczno-gospodarcze i historyczno-kulturowe wpływające na osadnictwo i kształtujące je,
- wieś i osadnictwo wiejskie osadnictwo pierwotne, geneza, typy oraz formy osiedli rolnictwa ustabilizowanego, układy przestrzenne wsi i rozłogi wiejskie,
- koncepcje rozwoju obszarów wiejskich,
- miasto i osadnictwo miejskie powstanie, rozwój i położenie miast, ich charakterystyka oraz funkcje; formy, struktury i rozwój wielkich skupisk miejskich,
- osadnictwo w globalizującym się świecie.

W obecnym, drugim wydaniu wprowadzono zmiany w tekście, dokonano jego aktualizacji, zaktualizowano dane liczbowe, tak w tekście jak i w tabelach (od 11 do 16) oraz dodano nowy rozdział pt. Inteligentne i pasywne miasta wyzwanie XXI wieku.

Publikacja jest przeznaczona dla studentów geografii, gospodarki przestrzennej, socjologii, historii, ekonomii, demografii i urbanistyki, studiów miejskich i wiejskich oraz dla wszystkich, którym problematyka osadnictwa jest szczególnie bliska.

Książka "Geografia osadnictwa" - Daniela Szymańska - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 440 stron i została wydana w 2013 r. Cena 81.02 zł. Zapraszamy na zakupy!