pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni
książka:

Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 163x235 mm
EAN: 9788323539315
ISBN: 978-83-2353-931-5
Data: 2019-07-10
Cena wydawcy: 36.00 złpozycja niedostępna

Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni - Łukasz Drozda - opis książki:

Publikacja porusza temat oceny skutków prowadzonych współcześnie polityk miejskich, szczególnie w odniesieniu do tzw. koszmaru partycypacji. Wpisuje się w debatę dotyczącą zjawisk takich jak miejskie konflikty społeczne, rewitalizacja przestrzeni zurbanizowanej, problematyka planowania przestrzennego i polityki mieszkaniowej. Autor analizuje problem gentryfikacji w Polsce i jej związków z programami rewitalizacji.

Książka poszukuje odpowiedzi na pytania stojące przed wszystkimi aktorami organizującymi procesy polityki miejskiej i rewitalizacji w Polsce: czy partycypacyjne wytwarzanie przestrzeni sprawdza się w praktyce? Czy rezultatem urbanistyki oddolnej, czyli angażowania aktorów takich jak artyści, ruchy miejskie i mieszkańcy osiedli nieformalnych, jest zawsze poprawa jakości życia i wzmacnianie społeczności lokalnych? Czy może niekiedy zamienia się w "koszmar partycypacji" oraz podporządkowuje przestrzeń miejską najbardziej uprzywilejowanym aktorom operującym w miastach?
Autorskie badania wykorzystane w książce przeprowadzono na przykładach oddolnego wytwarzania przestrzeni w Warszawie, Nowym Jorku i Stambule.

Książka „Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni” - oprawa miękka - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Urbanistyka oddolna. Koszmar partycypacji a wytwarzanie przestrzeni"
Łukasz Drozda - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: