pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Umysł i kosmos

Autor książki:

Thomas Nagel

Dane szczegółowe:
Wydawca: En Arche
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 230x160 mm
EAN: 9788366233355
ISBN: 978-83-6623-335-5
Data: 2021-03-04
25.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Umysł jest podstawowym aspektem przyrody. Nie zrozumiemy go jednak, jeśli nie pokonamy ograniczeń wpisanych we współczesną ortodoksję naukową. Światopogląd naukowy, jeśli chce dać pełniejsze poznanie przyrody, musi być rozszerzony i obejmować teorie zdolne wyjaśnić pojawienie się we wszechświecie zjawisk umysłowych oraz subiektywnych punktów widzenia. Właśnie takiej szerokiej koncepcji przyrody powinniśmy szukać. Autor, nie odwołując się do żadnej religii, twierdzi jednocześnie, że nauki przyrodnicze nie mogą dostarczyć takiej rozszerzonej koncepcji, i tym samym dochodzi do wniosku, że fizyka nie może stanowić teorii wszystkiego.

Ta kontrowersyjna książka zainicjowała najbardziej pasjonującą debatę na przestrzeni wielu ostatnich lat Podoba mi się sposób, w jaki Nagel postrzega umysł i kosmos. Jego tok rozumowania jest jasny, lecz nie arogancki i w pełni ujmuje wspaniałość istnienia.

- Leon Wieseltier The New Republic
Thomas Nagel - amerykański filozof urodzony w Belgradzie. Studiował filozofię najpierw na Cornell University, następnie na Uniwersytecie Oksfordzkim u Johna Langshawa Austina i Paula Grice a, a doktorat uzyskał na Uniwersytecie Harvarda, gdzie uczył się pod kierunkiem Johna Rawlsa. Później sam był wykładowcą na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, na Uniwersytecie Princeton, a od roku 1980 przez ponad ćwierć wieku na Uniwersytecie Nowojorskim. Jego głównymi obszarami zainteresowań filozoficznych są filozofia prawa, filozofia polityczna i etyka. Jest autorem słynnego tekstu Jak to jest być nietoperzem, będącego głosem w dyskusji dotyczącej filozofii umysłu i przeciwstawiającego się redukcjonistycznym teoriom umysłu. 

Książka "Umysł i kosmos" - Thomas Nagel - oprawa miękka - Wydawnictwo En Arche. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2021 r. Cena 25.29 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Filozofia sztuki albo estetyka - okładka książki

Filozofia sztuki albo estetyka

Georg Wilhelm Friedrich Hegel
Peter Camenzind - okładka książki

Peter Camenzind

Hermann Hesse
Jezus Niechrystus - okładka książki

Jezus Niechrystus

Piotr Augustyniak
Produkty podobne:
Bóg i nowa fizyka - okładka książki

Bóg i nowa fizyka

Paul Davies
Filozofia wychowania - okładka książki

Filozofia wychowania

Adolf E. Szołtysek