pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Uczynki Miłosierdzia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 195x240 mm
EAN: 9788375532005
ISBN: 978-83-7553-200-5
Data: 2016-03-18
24.18 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Katechizm Kościoła Katolickiego wyraźnie określa i zaleca uczynki miłosierdzia jako "dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy". Wybitny biblista i znakomity pisarz ks. prof. Waldemar Chrostowski słusznie zauważa w tej książce, że "współczesna polityka i praktyka zamieniły świat w przedmiot wszechstronnej i bezwzględnej eksploatacji, która rządzi się niepisanymi prawami siły i wyzysku; w tej koncepcji "panowania" nie ma miejsca dla miłosierdzia". Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ miłosierdzie traktowane jest jako przejaw słabości.

Nasz świat opanowują różne ideologie - relatywizm, liberalizm, gender - to one mają być nową "religią". W rzeczywistości są narzędziem panoszącego się zła. "Miłosierdzie, z całym bogactwem treści i sposobów jego urzeczywistniania, jest wypierane przez politycznie motywowane formy doraźnej pomocy i wsparcia - pisze Autor. - Wiele z nich stoi na usługach odgórnie zaplanowanego i konsekwentnie realizowanego umacniania bezbożnych ideologii. Pokusa "panowania nad ziemią", przeżywana jako pragnienie dominacji i niczym nieskrępowanej władzy, usuwa i niweczy wzgląd na rzeczywistość i skutki grzechu. Nawet w Kościele grzech stał się pojęciem niemodnym i swoiście staroświeckim, przywoływanym coraz rzadziej i jakby wstydliwie. Ale tam, gdzie nie mówi się o grzechu, zbyteczne staje się również przebaczenie oraz - konsekwentnie - wzgląd na miłosierdzie Boże".

Uczynki miłosierdzia nie są "wynalazkiem" Kościoła. Mają swoje głębokie uzasadnienie w Nowym, ale i w Starym Testamencie. Są niezbędnym elementem życia chrześcijanina. Świetnie posługujący się piórem Autor tej książki przypomina nam to i zaleca. Siłę słowa wzmacnia piękny, artystyczny materiał ilustracyjny.

Książka "Uczynki Miłosierdzia" - ks. prof. Waldemar Chrostowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2016 r. Cena 24.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.