pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Uczynki Miłosierdzia
Tytuł książki:

Uczynki Miłosierdzia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 195x240 mm
EAN: 9788375532005
ISBN: 978-83-7553-200-5
Data: 2016-03-18
23.96  32.00  8.04 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Katechizm Kościoła Katolickiego wyraźnie określa i zaleca uczynki miłosierdzia jako "dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy". Wybitny biblista i znakomity pisarz ks. prof. Waldemar Chrostowski słusznie zauważa w tej książce, że "współczesna polityka i praktyka zamieniły świat w przedmiot wszechstronnej i bezwzględnej eksploatacji, która rządzi się niepisanymi prawami siły i wyzysku; w tej koncepcji "panowania" nie ma miejsca dla miłosierdzia". Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ miłosierdzie traktowane jest jako przejaw słabości.

Nasz świat opanowują różne ideologie - relatywizm, liberalizm, gender - to one mają być nową "religią". W rzeczywistości są narzędziem panoszącego się zła. "Miłosierdzie, z całym bogactwem treści i sposobów jego urzeczywistniania, jest wypierane przez politycznie motywowane formy doraźnej pomocy i wsparcia - pisze Autor. - Wiele z nich stoi na usługach odgórnie zaplanowanego i konsekwentnie realizowanego umacniania bezbożnych ideologii. Pokusa "panowania nad ziemią", przeżywana jako pragnienie dominacji i niczym nieskrępowanej władzy, usuwa i niweczy wzgląd na rzeczywistość i skutki grzechu. Nawet w Kościele grzech stał się pojęciem niemodnym i swoiście staroświeckim, przywoływanym coraz rzadziej i jakby wstydliwie. Ale tam, gdzie nie mówi się o grzechu, zbyteczne staje się również przebaczenie oraz - konsekwentnie - wzgląd na miłosierdzie Boże".

Uczynki miłosierdzia nie są "wynalazkiem" Kościoła. Mają swoje głębokie uzasadnienie w Nowym, ale i w Starym Testamencie. Są niezbędnym elementem życia chrześcijanina. Świetnie posługujący się piórem Autor tej książki przypomina nam to i zaleca. Siłę słowa wzmacnia piękny, artystyczny materiał ilustracyjny.

Książka "Uczynki Miłosierdzia" - ks. prof. Waldemar Chrostowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2016 r. Cena 23.96 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Anna; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-11-05
Ks. prof. Waldemar Chrostowski autor książki pt.„Uczynki miłosierdzia” przedstawia 7 uczynków miłosiernych wobec ciała i 7 wobec ducha.

Zachętą do przeczytania tej pozycji są pozytywne słowa Metropolity Krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza, który podziękował autorowi za napisanie tej wspaniałej publikacji,która przybliży Czytelnikowi wiedzę odnośnie Uczynków Miłosierdzia.

Kardynał nie zapomniał we słowie wstępnym wspomnieć o osobach, które w swoim życiu kierowały się uczynkami miłosierdzia w praktyce: Św. Jan Paweł II, Siostra Faustyna Kowalska, papież Franciszek.

Książka zawiera 3 rozdziały następującej treści:

- Słowo wstępne Metropolity Krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza
- Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
- Uczynki względem ciała oraz Uczynki względem ducha

Autor dokładnie wyjaśnia nam znaczenie słowa miłosierdzie w odniesieniu do kryzysu przebaczenia.

To co jest ważne to przebaczenie, które jest ważne w drodze do dążenia ku lepszej drodze życia, jak to podkreśla Jan Paweł II następującymi słowami:„Nie ma sprawiedliwości bez miłosierdzia, a miłosierdzia bez przebaczenia”.

Sposobem wyrażania miłosierdzia jest umiejętność przebaczania i dawania.

Przykład. Modlitwa Pańska: „ i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.”

14 esejów autor opracował w oparciu o biblię, o Stary i Nowy Testament, a dodatkowym elementem stanowiącym ikonę całości książki jest właściwy dobór obrazów,odnoszących się do treści.

Przykład. „ Królowa Jadwiga rozdająca chleb ubogim”, powstały w 1853 r.

Każdy z przedstawionych esejów - Uczynki Miłosierdzia zawiera pięknie napisany wstęp, a przy tym doskonale napisane zostało rozwinięcie pozostałej treści rozdziałów.

Zwróciłam szczególną uwagę w książce na sposób przedstawienia tematyki dotyczącej uczynków miłosierdzia i czy ja jako Czytelnik potrafię zrozumieć znaczenie wyjaśnionego słowa miłosierdzie.

Publikacja ta uświadomiła mi jak ważną rolę pełni w życiu miłosierdzie, modlitwa, słowo i czyn, odnosząc się do słów Siostry Faustyny Kowalskiej.

Książka napisana została językiem barwnym,ciekawym.

Autor dzięki temu,że podaje przykłady, odwołuje się do słów zawartych w Starym i Nowym Testamencie,umacnia pozytywny odbiór i pokazuje, że można stawać się lepszym chrześcijaninem.

Warto mieć tą książkę, ponieważ:

- zawiera przykłady uczynków miłosierdzia względem ciała i względem ducha

- zamieszczone są ilustracje ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

Polecam zapoznać się z książką autorstwa księdza Waldemara Chrostowskiego znanego biblisty, który na nowo odkrywa wiarę i sens w uczynkach miłosierdzia.
skomentuj opinię/recenzję [+]
ks. prof. Waldemar Chrostowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Osiem Błogosławieństw - okładka książki

Osiem Błogosławieństw

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Dekalog - okładka książki

Dekalog

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa - okładka książki

Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Ziemia Zbawiciela - okładka książki

Ziemia Zbawiciela

Stanisław Markowski, ks. prof. Waldemar Chrostowski, T. Szyma
Produkty podobne:
Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa - okładka książki

Entuzjazm i sprzeciw wobec Chrystusa

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Liturgika. Tom 1. Liturgika fundamentalna - okładka książki

Liturgika. Tom 1. Liturgika fundamentalna

ks. Bogusław Nadolski TChr